Váňová dala eso! Na Symetře má první cut. Spilková na LPGA neprošla

Šideri Váňová

Ze tří Češek, které hrají zámořské profesionální okruhy, prošla v pátek cutem pouze Šideri Váňová, která se na nižší Symetra Tour raduje ze svého prvního postupu v sezóně. Klára Spilková bohužel na elitní LPGA do finálového kola neprošla.

A to i přesto, že Spilková měla turnaj Shoprite LPGA Classic v Galloway nadějně rozehraný.  Po prvním kole za 68 ran, zahrála ve druhém 77 (+6) a finálové kolo ji zůstalo odepřeno. Na turnaji skončila s celkovým výsledkem +3 na konci první stovky pořadí.

Cut byl po dvou kolech jejího devátého turnaje LPGA v nováčkovské sezóně nakonec na hranici paru, takže na něj měla Spilková po prvním výborném kole náskok tří ran. Ale ani ten ji v silném odpoledním větru nestačil, když zahrála o šest ran hůře než v pátek.

Z devíti turnajů tak Silková neprošla cutem už pošesté, z toho podruhé za sebou. V celkovém pořadí Race to CME Globe klesne za TOP 120, když ke svým dosavadním 2162 bodům žádný nepřidá.

Klára Spilková (Foto GettyImages)

Spilková zahrála v sobotu bogey na dvojce, ale na další jamce dala birdie a čeští fanoušci věřili, že si dojde pro svůj čtvrtý cut v sezóně. Pak už ale pouze přičítala. Zahrála další čtyři bogey (5, 7, 14, 15) a také dabláče na 12.

Tentokrát jen jedno finálové kolo tříkolového turnaje se tak bude hrát bez ní. Na vedoucí Korejku Jeongeun Lee6 ztratila na 36 jamkách 13 ran.

Vítězka US Women´s Open z minulého týdne má po dvou kolech skóre -10 a vede o jednu ránu před Američankou Mariah Stackhouseovou. O další ránu zpět jsou další Američanky Lexi Thompsonová, Ally McDonaldová a Dánka Nanna Koerstz Madsenová.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Váňová hraje v sezóně teprve třetí turnaj Symetra Tour a napotřetí to konečně vyšlo, když si zahraje jedno finálové kolo. Obě předchozí zahrála za 74 ran (+2) a s celkovým skóre +4 prošla cutem přesně na ránu.

V pátek začala na druhé devítce, kde si zahrála dvě bogey (13, 18), ale především hole-in-one na 17. Rovnou do jamky se trefila devítkou železem ze 146 metrů.

Na první devítce pak zapsal tři bogey (2, 5, 7) a jedno birdie (6), což ji akorát stačilo na její první cut na Symetra Tour v sezóně.

Finálové kolo si s ní nezahraje Karolína Vlčková, která zahrála v Indianě dvě kola za 76 a 75 ran a cutem neprošla o tři rány s celkovým skóre +7. Z devíti turnajů tak zkušenější ze dvou Češek na Symetře prošla cutem letos jen dvakrát.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení