McIlroy zničil soupeře drtivým finišem a má první triumf z Kanady

Rory McIlroy

Těsno na čele leaderboadru RBC Canadian Open slibovalo před finálovým kolem drama. To se ale nekonalo. Drtivým finišem, při kterém koketoval s magickou 59, si pro sebe vzal vítězství Rory McIlroy. Vyhrál o sedm ran a na US Open odjede se svým druhým letošním triumfem.

Třicetiletý Ir si dal v Kanadě razítko na dosud fantastickou sezónu. Nejenže v ní skončil už podesáté v TOP 10, ale především už podruhé vyhrál. Po březnovém vítězství na The Players nyní proměnil ve vítězství i svůj premiérový start na Canadian Open.

McIlroy se celý turnaj postupně zlepšoval. Po třetím kole se dostal do vedení společně s Mattem Kucharem a Webem Simpsonem. Chirurgicky přesným golfem se pak od nich ve finále oddělil a rozjel si vlastní show, ve které se ostatní hráči přidali k divákům a rozdávali si to už jen o umístění od druhého místa níž.

V neděli na prvním odpališti mu fanoušek nabízel kanadskou jednodolarovou minci pro štěstí. McIlroy si sáhl do kapsy a ukázal, že už jednu má. Vzal si pro štěstí už v úterý. "Celý týden jsem si s ní značil míček, takže se mnou možná bude muset vyjet za hranice,“ smál se McIlroy po turnaji.

"Řekl jsem si na začátku, proč ji také nemít. Každá maličkost může pomoci." Kanadská "šťastná loonie", jak se jednodolarové minci říká, má totiž v kanadském sportu dlouhou tradici. McIlroy ale v neděli v Hamilton Golf and Country Clubu štěstí nepotřeboval.

Jeho výkon byl naprosto působivý. Po hřišti se pohyboval s obrovskou sebejistotou, která z něj čišela na každém kroku. Nakonec zahrál 61 ran, devět ran pod par, když nevyužil velkou šanci zahrát magických 59. O to už mu ale na závěrečných jamkách tolik nešlo. "Nevím, co za golf dnes Rory hrál. Bylo to prostě neuvěřitelné," komentoval jeho výkon Shane Lowry, který se nakonec se Simpsonem dělil o druhé místo.

McIlroy začal diktovat v neděli hned od začátku, když si na prvních sedmi jamkách připsal pět birdie (1,2, 4, 5 a 7) a na druhé devítce další čtyři za sebou na 11 – 14. Zbývaly mu čtyři jamky do konce na pokoření 59, ale Rory zahrál i dvě bogey na 16 a 18. Mezi ně však ještě vklínil eagle na 17.

"Měl jsem šanci na 59. Je mi líto, že jsem skončil zklamaný," vtipkoval McIlroy po vítězství. "Zahrál jsem 17 skvělých jamek, byl jsem na osmnáctce na mínus deseti a zahrál jsem mínus čtyři na druhé devítce i se dvěma bogey, takže si nemůžu stěžovat," usmíval se.

"Hraju dobře. Našel jsem tady rytmus a hodlám si ho udržet," řekl McIlroy především směrem k nadcházejícímu US Open v Pebble Beach, kde bude patřit k velkým favoritům na své druhé vítězství. To první má už z roku 2011.

Nyní si však užívá pocit vítěze třetího nejstaršího národního Open turnaje na světě (po britském a americkém), které je po Irish Open, Hong Kong Open, The Open, US Open a Australian Open už šestým národním Open turnajem v kariéře, který McIlroy vyhrál.

To je unikátní sbírka. Teď by však McIlroy rád rozšířil i svou sbírku major titulů. Do pětadvaceti let vyhrál čtyři, ale pak se zasekl. Nyní se zdý být jeden z nejpopulárnějších hráčů současnosti znovu silný natolik, aby začal vyhrávat další majory.

Sestřih 4. kola

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení