Matuš hráčem Relmostu, má jisté starty na Challenge Tour

Petr Dědek a Stanislav Matuš

Nepříznivá situace ohledně startů hráčů v kategorii 15 v letošní sezoně Challenge Tour nasměrovala Stanislava Matuše do Relmost teamu. Díky tomu má jistý start alespoň na některých turnajích druhé evropské golfové ligy, na které by si jinak nečekaně skoro nezahrál.

Matuš sice loni poté, co se na Challenge Tour probojoval z Pro Golf Tour, udržel alespoň částečnou kartu pro letošní sezonu, ta je ale v mnoha ohledech odlišná od těch předchozích. A tak z plánů, že kategorie 15 bude stačit na 12 až 15 turnajů, velmi rychle sešlo.

Realita je taková, že nejen Matuš, ale ani Filip Mrůzek, který je ve stejné kategorii o něco níže, by si letos bez sponzorských pozvánek prakticky nezahráli. Na turnaje, kterých je méně, je totiž velký přetlak hráčů.

Matušovi tak hrozilo, že si v dost možná klíčové životní sezoně, do jejíž přípravy dal i některé své finanční rezervy, nezahraje. A tak se spojil s Relmostem, který mu v probíhajícím ročníku vyšel vstříc. Výsledkem je smlouva na pět let, která je pro Matuše alespoň částečnou jistotou.

"Jsme rádi, že máme v týmu dalšího špičkového českého hráče. Dokazuje to, že jsme pro ně důvěryhodným partnerem, který má co nabídnout a může jim pomoci v plnění jejich cílů a snů," těší Petra Dědka juniora, viceprezidenta Relmostu.

V jeho hráčském týmu jsou kromě Matuše s Mrůzkem třeba Jan Cafourek nebo Daniel Suchan, který si v minulém týdnu na Challenge Tour připsal další cut, když po prvním kole dokonce senzačně dělil první místo.

Každý hráč má během sezony nárok maximálně na sedm pozvánek na zahraniční turnaje a na všechny domácí akce, z českého pohledu to znamená 7+2. Další starty je možné získat uhraným TOP 10 (automaticky pozvánka na další turnaj) nebo skrze kategorie.

Ta ale letos Matuše řadí zatím pouze mezi náhradníky a je to i případ tohoto týdne, kdy se hraje turnaj Hauts de France. V pondělí dopoledne je až devatenáctým hráčem pod čarou, je však připraven na místě. Pokud se na turnaj sám nedostane, využije totiž další pozvánku.

Na sponzorské pozvánky přitom po předchozí dohodě startoval už jak na prvním turnaji v Turecku, tak i při akcích na Zbraslavi a na Kaskádě. Na nich byl vždy nejlepším domácím hráčem (T29 a 14.) a výrazně se posunul v celosezónním žebříčku na aktuální 48. pozici.

"Věděl jsem, že formu mám, ale moje karta na Challenge Tour není dostatečně dobrá, abych se na většinu turnajů probojoval sám, což bylo a je zklamání. V tom přišla pomoc od Relmostu, která moji sezónu nakopla, za což patří velký dík," řekl nám Matuš začátkem června.

Sám přitom zlepšení situace ohledně své kategorie příliš nevěří: "Je to takové malé neštěstí, protože hraju dobře, ale nemůžu si vybírat turnaje. Evropská túra bude mít kolem The Open velké turnaje, nebo i pauzu, takže bude zase velký nával na Challenge Tour, kde budu opět potřebovat pomoc, abych se vůbec někam dostal."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení