Účty z Ryder Cupu 2018? 100 nových hřišť a "útrata" 6 miliard

Ryder Cup česká vlajka

Poslední Ryder Cup se povedl, alespoň tedy z evropského pohledu. A také z pohledu francouzského. Pořádání jedné z největších světových sportovních událostí přineslo nejen velké množství peněz do státní kasy, ale mimo jiné i 100 nových městských hřišť. Závidíme.

Ani ne tak ty peníze, i když i to je určitě v globálu fajn. Vždyť ekonomická aktivita spojená s celým loňským Ryder Cupem se podle zprávy Sheffield Hallam University's Sport Industry Research Centre vyšplhala až na neuvěřitelných 235 milionů eur, v přepočtu ty zhruba 6 miliard korun.

Je to výrazný nárůst oproti předešlému "evropskému" Ryder Cupu z roku 2014, který se konal ve skotském Gleneagles. Tehdy byla ekonomická aktivita vypočítána na "pouhých" 106 milionů liber (cca 3 miliardy korun).

Do ekonomické aktivity se započítávají veškerá utracená eura. Ať už ta od fanoušků nebo dalších návštěvníků akce, tak i ta od organizátorů, mezi které patří třeba Francouzská golfová federace (FFG) nebo místní autority.

Nejde přitom pouze o vylepšení hřiště v Le Golf National nebo v okolní infrastruktuře, ale i výstavbu stovky menších hřišť, která mají podchytit další golfový boom společně s pořádáním olympiády v roce 2024.

"Od začátku jsme měli na mysli, že chceme ukázat, že naše země, Francie, může mít z pořádání Ryder Cupu prospěch," netají se Pascal Grizot, prezident France Ryder Cup 2018 Committee.

Na Ryder Cup loni dorazilo 270 000 lidí z celkem 90 zemí světa. Skoro polovina z nich byla z Velké Británie. Další výrazné zastoupení měli Američané, Němci, Nizozemci, Irové, Belgičané, Švýcaři, Španělé, Švédové a Dánové. Nechyběli přitom samozřejmě ani Češi.

Všichni dohromady pak podle zveřejněné zprávy vygenerovali 220 000 obsazených nocí v hotelích pařížského regionu a osm procent z nich se zdrželo déle než na Ryder Cup. A sociální sítě? Ty zaznamenaly neuvěřitelných 22 miliard akcí po celém světě.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení