G-Mac to dokázal. Na The Open bude spát ve vlastní posteli

Graeme McDowell

Graeme McDowell se účastnil The Open nepřetržitě v letech 2004 – 2016. Po 13 sezónách pravidelné účasti však poslední dva ročníky nehrál a reálně mu hrozilo, že se nekvalifikuje ani letos. Nakonec však jedinečnou příležitost zahrát si britský major ve svém rodném městě nepropásl a nyní zažívá pocity nepopsatelného štěstí.

39letá severoirská hvězda letos vyhrála v Dominikánské republice po čtyřech letech turnaj na PGA Tour, ale start na letošním The Open jí to nezaručilo. Součástí The Open Qualifying Series byl Arnold Palmer Invitational, kde byl G-Mac po 1. kole ve hře, ale ani tam to nedopadlo.

Když zahrál minulý týden 65 ran v úvodním kole RBC Canadian Open, řekl si, že tady by to konečně mohlo vyjít. Turnaj nabízel místa nejlepším třem dosud nekvalifikovaným hráčům, jen bylo potřeba skončit v TOP 10. To se nakonec McDowellovi přesně na ránu povedlo.

V neděli to však bylo pro něj celou dobu na hraně. Do finálového kola šel z děleného devátého místa a potřeboval se v TOP 10 udržet. V desítce byl přesně na ránu i na závěrečné osmnáctce. Nesměl zahrát bogey, jenže se dostal do problémů.

Aby zachránil par, který pro něj v tu chvíli znamenal všechno, potřeboval proměnit putt z devíti metrů. "Nebyl to úplně hratelný putt, po čtyřech metrech měl brejk," popsal McDowell výchozí situaci, který pro něj nebyla vůbec dobrá. "Takových (puttů) dáte tak jeden z deseti."

McDowell dal zrovna ten jeden. Až se letos The Open po 68 letech vrátí do jeho rodného Portrushe v Severním Irsku, kde stále žije, on u toho nebude chybět a bude ráno vstávat ze své vlastní postele. Co víc si přát.

Tentokrát to bude jiné, než při těch 300 až 500 kolech, které tu podle svého odhadu v životě odehrál. "Je jasné, že jsem velmi hrdý na to, že jsem se na The Open dostal. Spadl mi kámen ze srdce a těší mě, že si teď zahraju trochu golfu," těšilo McDowella.

Ten přiznal, že má velkou radost z toho, že si v následujících týdnech bude moci vybírat turnaje podle potřeby, když má zajištěnou účast na posledních dvou majorech sezóny. Nejdříve si tak zahraje tento týden na US Open v Pebble Beach, kde v roce 2010 vyhrál, když se tu hrál tento major naposledy.

Pak už bude myslet jen na to, jak se co nejlépe připravit na The Open v Royal Portrush, kde si bude užívat podpory fanoušků. "Severní Irsko je unikátní část světa. Dostane se mi spousta irské podpory od lidí, kteří jsou na mě vždy velmi milí. Určitě si svůj týden užiju," těší se McDowwell domů na major.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení