Spilková reaguje na horší období zásadní změnou ve svém týmu

Klára Spilková

Po výrazném nadechnutí z dubna a začátku května přišel pro Kláru Spilkovou v její nováčkovské sezoně na LPGA v posledním měsíci další nepříjemný náraz. Nejen že si pohoršila v priority listu soutěže, ale navíc nedala další dva cuty. A tak se rozhodla k zásadní změně.

Tou je výměna kedíka, když Martina Konečného (na snímku), který byl po boku Spilkové od minulé sezony, nahradí Američan Wiliam St. Onge, který má zkušenosti jak z LPGA, tak z Ladies European Tour.

Poprvé vyrazí společně do boje už v tomto týdnu v Michiganu, kde se hraje pátý ročník Meijer LPGA Classic for Simply Give.

"Uvidíme, jak to půjde tento a možná i příští týden. Cítila jsem, že potřebuji nějakou změnu," vzkázala ze zámoří nejlepší česká golfistka.

Je tak otázkou, na jak dlouho změna vydrží a zda se po její bok v dalších turnajích Konečný vrátí: "Martin mi každopádně pomohl na úvod sezony a já mu za to děkuji. Teď už je na mě, abych tuto změnu využila."

Spilkovou mrzí hlavně poslední turnaj z minulého týdne. Na Shoprite LPGA Classic držela po povedeném 1. kole za mínus tři dělené 24. místo, druhou rundu ale nezvládla, pohoršila si o šest ran a cut nedala.

"Druhé kolo bylo náročnější. V prvním kole se našlo víc dosažitelných parů 5, což je samozřejmě příjemné. Ve druhém kole hodně foukalo a hřiště bylo odpoledne hodně tvrdé. Podmínky se hodně změnily a já se s nimi nedokázala vyrovnat," vrátila se k poslednímu turnaji Spilková.

Ta z dosavadních devíti startů na LPGA vytěžila pouze tři cuty a se ziskem 78 bodů je až na děleném 119. místě celosezónního pořadí Race to CME Globe. Plnou kartu pro další sezonu udrží 100 nejlepších hráček. Ve finančním žebříčku je se ziskem 22 617 dolarů na 122. příčce.

V příštím týdnu by se pak 24letá Češka měla letos poprvé objevit také na turnaji kategorie major, hrát se bude KPMG Women's PGA Championship. Je otázkou, kdo jí bude v Minnesotě nosit její hole. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení