Fowler už má zase deku, ale major pořád ne. Můj čas přijde, tvrdí

Rickie Fowler

Od té doby, co měl Rickie Fowler jako mladík dlouhé vlasy, už uteklo mnoho let a v jeho životě se změnila spoustu věcí. Přestěhoval se na Floridu, kde si pořídil luxusní sídlo blízko Tigera Woodse, našel konečně dívku svého srdce a zasnoubil se, vyhrál několik turnajů. Jedna věc se ale pořád nezměnila.

Kromě toho, že je to pořád ten samý neodolatelný sympaťák, co si nechal po třicítce znovu narůst "deku", která mu vyčuhuje z pod čepice, bohužel stále nevyhrál ani jeden turnaj velké čtyřky.

A nezměnilo se také to, že pořád věří, že major jednou vyhraje.

Několikrát byl blízko, naposledy loni na Masters, kde skončil druhý. Dělený druhý byl i na US Open a The Open v roce 2014, ten samý rok byl i dělený třetí na PGA Championship.

Tento týden ho na US Open v Pebble Beach čeká 37. start na majorech. A znovu na tiskové konferenci před turnajem uslyšel tu známou otázku. Jaké to je být považovaný za nejlepšího hráče, který ještě žádný major nevyhrál.

"Svým způsobem je to kompliment. Je tu spousta skvělých hráčů, kteří také ještě nevyhráli," odpověděl hned na první dotaz na setkání s médii v Pebble Beach.

"Není to nutně něco, o čem přemýšlím, nebo čeho se obávám. Vím, že až bude ten správný čas, vyhraju ho," řekl s tím, že necítí žádnou frustraci z pochybného titulu nejlepšího hráče bez vyhraného majoru.

Rickie Fowler v Pebble Beach (Foto: GettyImages)

I jeho okolí a někteří soupeři jsou přesvědčeni, že je to ve Fowlerově případě jenom otázka času. "Dočká se, až nastane jeho chvíle. Bude to, jak to má být. Evidentně je dost dobrý na to, aby to dokázal," předpovídá jeho o čtyři roky mladší kamarád a Justin Thomas, který už svůj major má. Vyhrál ho v roce 2017 na PGA Championship.

Fowler se prý na vítězství na jednom ze čtyř největších turnajů sezóny nijak dramaticky nefixuje. "Jestli vyhraju nebo nevyhraju major nijak neurčuje, kdo jsem. Nevkládám do toho za každou cenu svůj život. Ale jestli se ptáte, zdali ho chci vyhrát, tak ano," řekl před US Open.

"Budu nadále pracovat na tom, abych měl další šance dostat se do pozice, ze které se dá major vyhrát. Musíte na to být zkrátka dost dobrý a odvést svou práci dobře po celých 72 jamek turnaje," dodal Fowler.

Jak se nejen jemu na 119. US Open povede, mohou opět sledovat i čeští fanoušci, kterým třetí major sezóny zprostředkuje v přímých přenosech stanice Golf Channel.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení