Kouzelník na vozíku i golfová kráska. Síň slávy má 5 nových členů

Síň slávy 2019

Světová golfová síň slávy se rozrostla na 160 členů, když do ní na ceremoniálu před US Open v Sunset Centre v Kalifornii vstoupili pět nových osobností. Uvedeni byli Dennis Walters, Jan Stephenson, Peggy Kirk Bell, Retief Goosen a Billy Payne.

Tři dny před vypuknutím třetího majoru sezóny US Open v Pebble Beach se bývalí šampioni a 28 členů Síně slávy sešli, aby oslavili nově přijatý ročník 2019. Nechyběli spolupředsedové výběrové komise Jack Nicklaus, Gary Player, Nancy Lopez a Annika Sörenstam.

"Posíláme upřímné blahopřání nově přijímaným členům Síně slávy. Je to zvláštní chvíle, při které se setkávají její členové při příležitosti 119. US Open," pravil na začátku ceremoniálu, který živě přenášel Golf Channel, výkonný ředitel World Golf Foundation Greg McLaughlin.

Jako první byl Barbarou a Jackem Nicklausovými uveden jejich dlouholetý přítel Dennis Walters, který zůstal ve 24 letech ochrnutý po nehodě golfového vozíku. Tím skončila jeho nadějně rozjetá profesionální kariéra, nicméně nyní 69letý Walters nepřestal hrát ani na invalidním vozíku.

"V den, kdy mu byl odepřen soutěžní golf, začal jeho odkaz. Vzal to, co většina z nás považuje jako nedostatek, a udělal z toho svou sílu," pravil Nicklaus o Waltersovi, který se po nehodě proslavil svými golfovými triky na vozíku.

Gary Player pak přivítal na pódiu svého krajana Retiefa Goosena, dvojnásobného vítěze US Open, aby ho přijal do Síně slávy jako třetího Jihoafričana po sobě a Erniem Elsovi. Poté přišla na řadu Jan Stephenson, kráska, která jako první vnášela do ženského golfu prvky sexappealu. Zároveň však byla skvělou hráčkou, když na LPGA vyhrála 16 turnajů a ve sbírce vítězství má také tři majory.

Poté byla in memoriam uvedena do Síně slávy za celoživotní přínos Peggy Kirk Bell, profesionálka a golfová instruktorka, která vždy silně hájila a propagovala ženský golf. Poslední přišel na pódium emeritní předseda Augusta National Billy Payne, který na závěr vzdal hold ostatním novým členům.

"Každý jeden z vás je mým osobním hrdinou. Jsem poctěn, že s vámi mohu dnes sdílet toto jeviště," řekl Payne, který sloužil v Augustě jako předseda v letech 2006 – 2017, tedy v době, kdy se Augusta National zpřístupnila také ženám.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení