Chamblee se znovu otřel o Koepku: Je jako Serena

Brooks Koepka

Snad bychom ani nepoznali, že se blíží major turnaj, pokud by se před ním opět nepřipomněl s nějakým postřehem o Brooksi Koepkovi televizní analytik Brandel Chamblee. Tentokrát si vzal na paškál počet jeho vyhraných majorů oproti řadovým turnajům.

Nutno předeslat, že tentokrát mluvil Chamblee o Koepkovi mnohem uznaleji, než před Masters a PGA Championship, kdy pokaždé píchnul do vosího hnízda a Koepka mu to dal rázně najevo.

Nejvíc tím, že v Bethpage vyhrál, čímž Chambleeho dokonale uzemnil, což musel komentátor chtě nechtě přiznat.

Nyní chválí jeho dominanci na majorech, kterou obhajobou svého loňského vítězství na PGA Championship potvrdil, a také už si asi dává trochu pozor na jazyk, když se může stát Koepka v neděli prvním hráčem od roku 1905, který by vyhrál tři US Open v řadě.

Nyní Chamblee přirovnal Koepku v jeho dominanci na majorech k tenistce Sereně Williamsové. Ale nebyl by to on, kdyby v tom nebyla zároveň i výčitka. 29letý Američan sice vyhrál v posledních třech sezónách čtyři majory, ale z dalších řadových turnajů PGA Tour už má pouze dvě trofeje.

"Vyhrála 23 grandslamů, ale ostatních turnajů jen 49," připomněl Chamblee, že právě turnaje z velké čtyřky tvoří velké procento výher Williamsové. "A Koepka je přesně tento typ hráče. Když se ukáže na řadovém turnaji, vypadá skoro znuděně," vyčítá Chamblee.

"Viděli jste ho minulý týden (na Memorialu), kde nebyl hrozbou. Byl na konci ve statistikách získaných ran z odpaliště i mnoha dalších. Skončil padesátý. Přesto bychom se nemohli divit, kdyby odjel z US Open opět jako vítěz," pravil Chamblee.

Přijde mu to divné, protože by rád viděl Koepku hladovějšího po vítězstvích i jinde než na majorech. "V jeho fázi kariéry bych skoro řekl, že nebyl v historii takový hráč jako on," dodal televizní analytik Golf Channelu, který ve své kariéře vyhrál na PGA Tour jeden turnaj.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení