Mickelson přestal komunikovat, nastala jeho hodina H

Phil Mickelson

Phil Mickelson bývá před turnaji obvykle dobře naladěný, vstřícný k médiím i fanouškům. V Pebble Beach se ale uzavřel do sebe a maximálně se soustředí na turnaj, který může jako poslední změnit pohled na jeho kariéru.

Mickelsonovi bude v neděli 49 let. I s ohledem na svůj pokročilý sportovní věk tak má možná jednu z posledních šancí vyhrát poslední major, který mu chybí ke zkompletování kariérního grandslamu.

Hrát se bude totiž v jeho oblíbeném Pebble Beach Golf Links, kde vyhrál pět řadových turnajů PGA Tour. Naposledy letos v únoru. To hodně zvyšuje jeho šance v turnaji, se kterým ho v posledních letech nepojí zrovna dobrý vztah. Především pak s USGA, která ho pořádá.

Vzpomeňme, jak loni úmyslně zastavil míček na greenu. Předloni nepřijel vůbec, když dal přednost promoci dcery. Rok předtím neprošel cutem. Dobré US Open odehrál naposledy v roce 2013 v Merionu, kdy skončil už po šesté na samostatném nebo děleném druhém místě, což je rekord.

Mickelson tak na jen US Open vydělal pohádkové peníze, ale nikdy nebral ten nejtučnější šek. I proto letos odmítl oficiální tiskovou konferenci před turnajem. Rozhovory zatím nedává ani po tréninkových kolech. Soustředí se jen na sebe a na hřiště, které za normálních okolností miluje a se kterým ho pojí rodinná historie.

Jeho případné vítězství by totiž napsalo mimořádný příběh hodný Hollywoodu. Nejen, že by vyhrál na své narozeniny a zkompletoval kariérní grandslam, ale ještě by se tak stalo na místě, kde jeho dědeček z matčiny strany Al Santos pracoval jako jeden z prvních kedíků.

"Byl by to americký sen. Dědeček, jehož vnuk chodí po těch samých fairwaích. Místo toho, aby bral pětadvacet centů za bag, se nyní na posvátné trávě Pebble Beach chystá uzavřít kariéru s kariérním grandslamem. Jaký by to byl příběh. Je to tak lákavý scénář, že ho nemůžu pustit z hlavy," povídal v lednu komentátor CBS Sports Jim Nantz.

To ještě nevěděl, že tu Mickelson za chvíli vyhraje znovu AT&T Pebble Beach Pro-Am. V červnu ale bude mít hřiště úplně jiné nastavení, zvlášť když si ho vzala do parády USGA, z čehož má Mickelson ty největší obavy.

"Hrál jsem…kolik? Devětadvacet US Open. Ve sto procentech případů to zvorali, pokud zrovna nepršelo. Pokud nebude pršet, stoprocentně to zpackají," opřel se do asociace Mickelson před turnajem.

Dobře však ví, že pokud si opět pustí do hlavy frustraci, může na vítězství zapomenout. I proto se obalil hradbou mlčení a soustředí se jen na sebe. "Už nemůžu dosáhnout tolika věcí, které by přehodnotily moji kariéru. Je tu už pouze jedna, vyhrát US Open," řekl před časem.

Povede se mu to konečně?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení