Dokáže to Koepka potřetí? Už se zase cítí přehlížený

Brooks Koepka

Brooks Koepka dostal před US Open další dávku extra motivace, aby se stal v Pebble Beach prvním hráčem po více než sto letech, který ho vyhraje potřetí v řadě. Dvojnásobný šampion se prý neobjevil v upoutávce na turnaj stanice Fox, což nechápe.

"Jsem ohromen tím, že v ní nejsem," řekl na tiskové konferenci před US Open, kde se v následujících dnech pokusí vyhrát svůj pátý major a třetí US Open v řadě, což dokázal naposledy Willie Anderson v roce 1905.

"Jsem prostě trochu v šoku, že jsem v tom spotu nebyl. Měli víc než rok na to, aby ho vyrobili. Takže nevím, co si o tom mám myslet. Za tohle by možná měli někoho vyhodit," řekl Koepka kysele.

Sice není jasné, které promo měl na mysli, protože v těch, které nyní točí Fox Sports na sociálních sítích, se Koepka objevuje, ale prý ho na konkrétní spot, ve kterém chybí, upozornili jeho fanoušci.

V každém případě je to další důkaz toho, jak se Koepka stále cítí přehlížený a bojuje o své místo na slunci a o své právo být považován za jednu z těch absolutně největších hvězd současnosti. Čtyři triumfy na majorech z posledních tří sezón ho k tomu opravňují.

A pocit, že je nebo minimálně býval přehlížený, u něj také nelze považovat za paranoiu. Ať už se zakládal na nezájmu novinářů o rozhovory, nebo že loni jako obhájce nebyl nepovažován za jednoho z favoritů US Open.

"Je tu pár věcí, které jsou prostě prapodivné. Říkám si, opravdu? Jak jste to mohli zapomenout. Nedává mi to žádný smysl," nepřestával se divit nad letošním opominutím Fox Sports.

Koepka dlouho nemohl dostat z hlavy ani narážky a komentáře analytika Golf Channelu Brandela Chambleeho. Ten uznal jisté pochybení až potom, co letos Koepka obhájil triumf na PGA Championship.

Přesto mu to ještě vrátil, když dostal otázku, jak často teď sleduje v televizi golfové novinky. Záměrně vynechal Chambleeho jméno.

"V noci, když jsme skončili (s tréninkem), jsme zapnuli Golf Channel a trochu jsme se podívali, co před US Open říkají Frank (Nobilo) a David (Duval) a Rich (Lerner)," uvedl Koepka, než se sarkasticky pousmál.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení