Senzace českých amatérů! Novák na Kaskádě vyhrál, Hrubý dělený druhý

Vítek Novák

Čeští amatéři senzačním způsobem ovládli český turnaj mezinárodní profesionální série Pro Golf Tour na brněnské Kaskádě, když se nakonec započítávaly jen první dvě kola. To třetí bylo ve čtvrtek kvůli špatnému počasí zrušeno. V platnosti tak zůstaly výsledky po 36 jamkách, kdy byl včele leaderboardu Vítek Novák o ránu před Petrem Hrubým a nejlepším profesionálem Allenem Johnem z Německa.

Kaskáda byla k hráčům během turnaje třetiligové evropské série mimořádně krutá. A to především svými vysokými a hustými roughy, ze kterých šel míček jen těžko vyhrát. A tak se stalo, že cut byl po dvou kolech na skóre +12 a jediným hráčem, který byl v mínusovém skóre, byl třiadvacetiletý Novák, a to jen o jednu ránu.

Jeho skóre se nakonec ukázalo jako vítězné. Studentovi University of Missouri v Kansas City k dosud životnímu triumfu pomohlo především první kolo, které zahrál na dané podmínky za senzačních 67 ran.

Druhé kolo zahrál o sedm ran hůře ale i to mu stačilo na těsné vedení před osmnáctiletým Hrubým, který zahrál druhou osmnáctku za neméně skvělých 68 ran, když 74 zapsal v kole prvním. Vyrovnanými koly za 71 s ním pak sdílel druhé místo John.

I za dělené druhé místo ale bral německý profesionál šek na 5000 euro pro vítěze, protože amatéři Novák s Hrubým o finanční odměnu nehráli. Plný počet bodů za vítězství také Johna posunuly do čela Order of Merit Pro Golf Tour.

Zrušeného třetího kola tak může nejvíce litovat Hrubý, protože se po jeho devíti jamkách dotáhl na čelo leaderboardu, když šel kolo dvě rány pod. Novák šel za mínus jedna a oba čeští amatéři si to v tu chvíli nejspíš rozdávali i o vítězství, protože měli dvě rány náskok.

Slibně to měl ve čtvrtek rozjeté také Ondřej Lieser s Janem Cafourkem. Oba šli v době přerušení třetího kola za mínus dvě. Lieser dělil páté místo, Cafourek sedmé. Po zrušení kola klesli zpět. Lieser na dělené 9. místo se skóre +3, Cafourek na dělené 11. se skóre +4.

Novákovo vítězství je už druhým českým triumfem českého hráče na Pro Golf Tour v této sezóně, když právě Cafourek triumfoval v dubnu v Haugschlagu.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení