Sabbatini skončil v Detroitu třetí, vyhrál náhradník

Nate Lashley

Báječný turnaj podtrhl Slovák Rory Sabbatini v Detroitu skvělým finálovým kolem. Na Rocket Mortgage Classic obsadil se skóre -18 dělené třetí místo, když už počtvrté skončil v aktuální sezoně PGA Tour v TOP 10. Senzačním šampionem se stal Nate Lashley.

Sabbatini vstoupil do turnaje v Detroit Golf Clubu parádním kolem za 65 ran (-7), které ho dostalo na špici leaderboardu. A té se v následujících třech dnech nevzdálil, i když to byl o víkendu už pouze boj o druhé místo.

Díky dalším třem vyrovnaným rundám za 69, 68 a znovu 68 ran z toho nakonec pro jihoafrického rodáka, který od této sezony reprezentuje Slovensko, bylo skvělé dělené třetí místo.

Sabbatini prožil v neděli dvě podobné devítky, když si na každé připsal tři berdíky a jedno bogey. Polepšil si tak o čtyři rány na konečné skóre -18, jen ránu za druhého Doca Redmana. 

Ten tak vyhrál minisouboj o druhý flek, ve který se turnaj postupně proměnil. Od prvního kola mu totiž dominoval Nate Lashley, který se přitom do startovního pole dostal až ve středu jako poslední náhradník.

Hned v prvním kole však zahrál za 63 ran, a když stejný výsledek zopakoval také v sobotu, bylo prakticky rozhodnuto. Lashley si pak své vedení v neděli pohlídal a se skóre -25 vyhrál o šest ran.

Přímo u greenu mu pak mimo jiné držela palce sestra Brooke, po tragické smrti jejich rodičů v roce 2004 jeho nejbližší člověk. "Dodávalo mi to pocit, že tady na to nejsem sám," přiznal 36letý Lashley.

"Je to velká lekce, že i když si musíte projít opravdu hodně těžkým obdobím, tak stále můžete dojít až na vrchol," dodala se slzami v očích dojatá Brooke, která stejně jako Nate přišla o rodiče při letecké nehodě, když se vraceli ze sledování turnaje jejího bratra.

"Je to velmi emotivní. Vyhrát na PGA Tour pro mě bylo vždy velkým snem a dosáhnout toho dnes je pro mě velkým úspěchem. Jsem opravdu šťastný," přiznal do kamery pohnutým hlasem nový šampion.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení