Naštvaný Daly. R&A mu nedovolila buggy na The Open

John Daly

John Daly nebude moci na The Open v Royal Portrush používat buggy. Vítěz britského majoru z roku 1995 o to požádal pořádající R&A, ale ta mu nevyhověla, což Dalyho naštvalo. V květnu na PGA Championship mu přitom PGA of America na stejnou žádost kývla.

Třiapadesátiletý Daly dal najevo svou frustraci z rozhodnutí R&A na sociálních sítích. "Právě mi zamítli mou žádost. Jsem zklamaný z toho, že neviděli, že PGA of America a PGA Tour nedávno rozhodly opačně. Že by platilo jiný kontinent, jiná pravidla?" ulevil si Daly.

"Jako hrdý šampion The Open vím, co turnaj představuje a jak výjimečný podnik to je. Věřím, že všem, co si vybojovali právo soutěžit, by mělo být umožněno soutěžit a mít možnost hrát své nejlepší rány," psal Daly na Twitter, kde v příspěvku použil svou již 24 let starou fotografii s Klaretovým pohárem.

Daly uvedl, že se o den dříve setkal s doktorem Jimem Bradleym, ortopedem týmu NFL Pittsburgh Steelers, který mu znovu potvrdil, že trpí degenerativní artritidou v koleni, kvůli které bude muset Daly nejspíš podstoupit kompletní náhradu kolenního kloubu.

"Ale ještě než to přijde, mám v plánu jet do Portrushe. Držte mi palce, ať to i přes bolest zvládnu. Vidíme se v (Severním) Irsku," napsal Daly.

Ve svém vlastním prohlášení R&A uvedla, že ji mrzí problémy, kterými si Daly prochází, a že má pro veterána "plné sympatie", ale zároveň dodala, že po "zvážení všech relevantních faktorů se rozhodla jeho žádost odmítnout".

"R&A věří, že chůze je nedílnou součástí šampionátu a je hlavním bodem linksového golfu, který je synonymem The Open. Musíme zajistit, aby měli všichni hráči ve startovním poli stejné podmínky," stojí v prohlášení.

"Terén v Royal Portrush není pro buggy vhodný a samotný klub ani nedovoluje jejich užití. Máme vážné obavy, že některé části hřiště, kde jsou prudké kopce a mokřady, jsou (pro buggy) nepřístupné. Není to rozhodnutí, které se nám dělalo snadno, ale věříme, že je správné pro The Open," komentuje závěrem R&A své konečné stanovisko.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení