Major šampion blízko smrti, kousl ho jedovatý pavouk

Klaretový pohár

John Daly se v životě rozhodně nenudí. Poslední historka, kterou dal k lepšímu, je ale trochu děsivá. V Anglii ho kousl jedovatý pavouk, čehož si Long John původně nevšiml, než se situace stala kritickou a Daly musel akutně na operaci, která mu prý zachránila život.

Dvojnásobný major šampion a hvězda předchozích ročníků D+D REAL Czech Masters, která si v Čechách získala mnoho fanoušků, to uvedla na svém facebookovém profilu.

Daly sdělil, že ho minulý týden kousl koutník jedovatý.

To je původně severoamerický pavouk, jehož kousnutí nezřídka končí smrtí na selhání orgánů, pokud není včas podán protijed. V lepším případě dochází k odumírání kůže.

Dalyho pavouk kousl v Anglii, kde je s rodinou na dovolené a zároveň se tam připravoval na nadcházející The Open, na které má jako někdejší šampion doživotní výjimku.

"Najednou v pátek dýchání z úst do úst, komprese, rychle na urgentní příjem a rovnou na operaci," popsal Daly děsivou příhodu. Kousnutí se prý rychle rozvinulo v infekci v břišní oblasti a vyústilo v sepsi.

"Teď už nejen bolest v koleni, ale také v abdominální oblasti," napsal Daly, který trpí artritidou. "Modlím se k tomu nahoře. Jsem naživu! Pavouci nejsou legrace!" dodal Daly.

Koutník hnědý je považován za druhého nejjedovatějšího pavouka v USA hned po obávané černé vdově. Normálně se vyskytuje v jižních nebo centrálních Spojených státech, ale v minulých letech se rozšířil i do Spojeného království.

Daly se zde ale déle zdržovat nebude. Jelikož od R&A nedostal výjimku a na The Open by v příštím týdnu nemohl využít buggy, odcestuje zpět do USA, kde se zúčastní akce Barbasol Championship, kde buggy dostane.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení