Trestejte pomalé hráče, nedá se na ně koukat, zlobí se Clarke

Darren Clarke

Darren Clarke je dalším z řady osobností v golfu, které volají po trestání pomalých hráčů. Tvrdí, že je na čase, aby řídící orgány začaly konečně jednat a přistoupily k trestům. Věří, že jediným účinným prostředkem, který donutí hráče k rychlejší hře, jsou trestné rány.

"Pomalá hra je prokletí profesionálního golfu," řekl bývalý šampion The Open pro server Bunkered. "Dávejte jim (trestné) rány. Neexistuje nic jiného, co může změnit situaci, než že se (pomalým hráčům) budou dávat rány," tvrdí Clarke, který si loni zahrál také D+D REAL Czech Masters.

"Peněžní pokuty, varování, ani nic takového nebude fungovat. Nic se nezmění," myslí si Clarke, který patří k jedněm z nejrychlejších hráčů. Podle něj neexistuje důvod, proč by se měli hráči připravovat na ránu déle, než k tomu mají vyhrazený čas.

"Vzít si trochu více času je přijatelné pouze v případě, že míček špatně leží a je těžké odhadnout vzdálenosti, nebo když se snažíte vymyslet úhly a další věci. To znamená, že musíte před ránou ve spolupráci s kedíkem trochu déle rozmýšlet. Tady je to v pořádku," domnívá se Clarke.

"Ale řekněme, že hrajete jako třetí v pořadí z odpaliště tříparovky. Dva spoluhráči před vámi mají své vzdálenosti a vy se svým kedíkem zase ty vaše. Takže ještě předtím, než odpálíte, znáte svá čísla. Není tedy žádný důvod, když na vás přijde řada, abyste nevěděli, co hrát, přidává příklad.

"Nechápu to a tomuhle nerozumím. Nikdy jsem nebyl pomalý hráč a už nikdy nebudu," řekl vítěz The Open z roku 2011, který se domnívá, že pomalí hráči škodí hře v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

"Je strašné to sledovat. Absolutně strašné," zdůraznil. "Koukáte se, jak někteří hráči sledují naprosto všechno okolo greenu a je to prostě příšerné. Nedá se na to dívat," vadí mu.

"A nejhorší na tom je, že tady jsou mladí hráči, amatéři, kteří se derou nahoru, sledují PGA Tour a vidí tyhle hráče, kterým trvá věčnost, než odehrají míček. Co si myslíte, že z nich vyroste?" ptá se Clarke, přičemž si odpovídá sám už v otázce.

"Do jisté míry chápu, že finanční odměny jsou nyní tak obrovské, že jedna rána může znamenat až nesmyslný rozdíl v penězích. Ale ve finále jsem nenašel ještě nikoho, kdo by hrál lépe pomaleji," konstatoval Clarke, legendární hráč nejen rodném v Severním Irsku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení