Lieser s Pospíšilem začali v Nizozemsku parem. Čeká je boj o cut

Ondřej Lieser

Boj Ondřeje Liesera o kartu na Challenge Tour pro příští sezónu tento týden pokračuje na Broekpolder International Open v Nizozemsku. Po prvním kole je na děleném 38. místě, stejně jako Michal Pospíšil. Oba Češi zapsali na úvod par (72 ran).

Lieser vyhrál na konci června Polish Open a následně uhrál dělené páté místo v Lipsku. Po pěti turnajích, mnohem menším počtu než má odehraný konkurence, je v celkovém pořadí Pro Golf Tour na 21. místě, přičemž kartu na Challenge Tour získá pět nejlepších.

Vzhledem k nutnosti útočit na špičková umístění tak Lieser neprožil nejlepší start do turnaje. S kolem v paru ho čeká ve druhém kole boj o cut, stejně jako Pospíšila, který ve čtvrtek dohrál o něco později a zařadil se v leaderboardu po Lieserův bok.

Lieser začal dopoledne z druhé devítky. Hned na 10 si připsal birdie, na 12 pak první bogey. Na 17 pokračoval dabláčem, na který vzápětí reagoval druhým berdíkem.

Na první devítce už zahrál jen jedno birdie na čtyřce.

Pospíšil šel také v dopoledním flightu z druhé devítky a odnesl si z ní tři rány nad par, které nasbíral na 12 a 14 za dabláče a bogey.

První devítka mu pak vyšla mnohem lépe. Zahrál na ní čtyři birdie (3, 4, 6 a 8) a jedno bogey na 7.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení