Ženské British Open nakoplo odměny. Jen začátek, tvrdí R&A

aig.jpg

R&A v tomto týdnu oznámila, o kolik se letos bude hrát na AIG Women’s British Open. V Milton Keynes bude na začátku srpna v banku 4 500 000 dolarů, což je o téměř 40 procent více než loni. Je to druhá nejvyšší odměna v historii pěti ženských majorů.

Nárůst přichází v prvním roce spojení s pojišťovnou AIG, která je titulárním partnerem. Vítězka si letos ve Woburn Golf and Country Clubu přijde na 675 000 dolarů. To je výrazný nárůst oproti loňskému ročníku, kdy brala Lydia Hallová v Royal Lytham & St Annes 490 000 dolarů.

I když se jedná o stále výrazně nižší prize money ve srovnání s mužským protějškem, je to signál, že i ženský golf se aspoň na těch největších turnajích posouvá s finančními odměnami vzhůru.

Přesto je ten rozdíl stále obrovský. Na The Open se bude příští týden hrát o rekordních 10 750 000 dolarů, přičemž vítěz si z toho ukrojí 1 935 000.

"Dospěli jsme k závěru, že je potřeba udělat více pro zvýšení fondu odměn pro tento velký šampionát a těší nás, že jsme byli schopni v tomto roce v rámci našeho závazku vůči ženskému golfu provést toto významné navýšení," prohlásil šéf R&A Martin Slumbers k nárůstu odměn pro ženské British Open.

"Je to důležitý první krok. Víme, že bude ještě chvíli trvat, než dosáhneme srovnání s mužským golfem. Budeme však i nadále pracovat na dlouhodobém cíli udržitelného obchodního modelu, ale nemůžeme to dělat sami," uvedl Slumbers.

"Je také potřeba podpora fanoušků a sponzorů a médií, která bude klíčová v dosažení dalších úspěchů," dodal.

"Je to skvělá zpráva pro ženský golf, zejména proto, že tak velká organizace jako R&A zaujímá takové postoje," řekla pro server bunkered.co.uk anglická hráčka Meghan MacLarenová.

"Myslím si, že prohlášení Martina Slumberse jsou zajímavá, pokud řekl, že se jedná o první krok. To se mi moc líbí. Ukazují, že jen tak nepřihazují peníze, ale že jsou odhodláni pomáhat rozvoji a růstu hry v širším kontextu," uvedla dvojnásobná vítězka na Ladies European Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení