Muži na ME opouštějí elitní skupinu, ženy rozdrtily Rusky

Šimon Zach

Šimon Zach si své loučení s amatérským golfem určitě představoval jinak. Jenže letošní týmové ME nevyšlo nejen jemu, ale ani dalším hráčům v týmu, a Češi tak po třech letech opouštějí elitní skupinu. V pátek se naopak dařilo Češkám, a to jak ženám, tak dorostenkám.

Výsledkově z českých amatérů obstál na šampionátu ve Švédsku pouze Jiří Zuska, který ve dvoukolové kvalifikaci zahrál dvakrát v paru a v následném play-off si připsal jediné dva body, které Češi zatím získali.

Ve čtvrtek to byl on, kdo mírnil prohru 1:4 s Islandem, a také v pátek se postaral o jediný bod v duelu s Nizozemskem (1:4). Ten byl přitom klíčový, protože na poraženého čekal jistý sestup do II. divize.

Češi od začátku výrazně ztráceli a během celého dne se nedokázali dostat do hry. Svědčí o tom také výrazné porážky v jednotlivých zápasech (6&5, 5&4, 4&3 a vlastně i 3&2). Zuska vyhrál na poslední jamce.

V sobotu tak na český výběr čeká bitva o konečné 15. místo se Slovinskem, ve které už ale půjde pouze o čest. Jelikož padají tři nejhorší týmy, jistotu udržení nemají ani Nizozemci, které čeká v rozhodujícím duelu Finsko. Poražený z jejich souboje doprovodí Čechy a Slovince do II. divize.

Na rozdíl od mužů se v play-off daří v druhém výkonnostním koši ženám. Ty po úvodní výhře 3:2 nad Švýcarskem porazily v pátek jasně 4,5:0,5 Rusko a v sobotu se utkají s Francií o konečné 9. místo.

S nejlepším umístěním se z ME vrátí dorostenky, které jako jediné postoupily do prvního koše. O medaile sice po čtvrteční prohře s Dánskem nehrají, v pátek si ale poradily v poměru 3,5:1,5 se Švédkami a v sobotu zabojují o konečné páté místo proti Nizozemkám.

Velmi vyrovnaný zápas podstoupili v pátek dorostenci, kteří prohráli s Portugalci nejtěsnějším možným rozdílem 2:3. Také je čekají v sobotu hráči z Nizozemska, když půjde o konečnou 11. příčku. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení