Woods začne The Open s Reedem. McIlroy s vítězem US Open

Tiger Woods

Jedna známá tvář a jedna stoupající evropská hvězda budou dělat Tigeru Woodsovi společnost v prvních dvou kolech The Open v Royal Portrush. Svůj boj o čtvrtý Klaretový džbán zahájí Woods po boku Američana Patricka Reeda a Angličana Matta Wallace.

Ve čtvrtek přijde čas této trojice na prvním odpališti v 16:10 odpoledne, v pátek pak v 11:09 dopoledne.

Reed a Woods spolu tvořili neúspěšnou dvojici loni při Ryder Cupu v Paříži. Woods však nemá problém s Reedem vycházet, a tak by mu první dva dny po boku u některých spoluhráčů neoblíbeného partnera neměly vadit. Však už si spolu v neděli obešli tréninkové kolo.

Wallace se v minulých týdnech připomněl více svými výbuchy vzteku než výsledky, za což se mu dostalo kritiky od fanoušků a pozornosti médií, ale v květnu dokázal také skončit dělený třetí na PGA Championship. Loni vyhrál na European Tour tři turnaje.

Ještě než Woodse však místní fanoušci očekávaně vyhlížejí start Roryho Mclroye při svém návratu do rodné země a na hřiště, kde v 16 letech vypálil rekordní skóre 61 ran.

Ve čtvrtek a v pátek mu budou dělat společnost letošní vítěz US Open Gary Woodland a Paul Casey. Do turnaje vstoupí ve čtvrtek v 11:09 a v pátek v 16:10.

Obhájce titulu Francesco Molinari, který loni v Carnoustie vyhrál svůj první major v kariéře, půjde ve čtvrtek ve flightu s Brysonem DeChambeauem a Adamem Scottem.

Rodák z Portrushe Graeme McDowell si také na prvním odpališti užije velké ovace fanoušků. Bude to ve čtvrtek v 10:14 po boku vítěze The Open z roku 2016 Henrika Stensona a děleného druhého z loňska z Carnoustie Xandera Schauffeleho.

Světová jednička a podle sázkových kanceláří největší favorit The Open Brooks Koepka, který skončil na třech letošních předchozích majorech druhý, první a druhý, stráví první dvě kola ve společnosti šampiona The Open z roku 2010 Louise Oosthuizena a Inda Shubhankara Sharmy.

Poctu zahájit turnaj úplně prvním soutěžním odpalem bude mít domácí hrdina a vítěz The Open 2011 Darren Clarke. Stane se tak ve čtvrtek v 7:35 ráno. Hned po něm pošlou míček do hry také vítěz Amateur Championship James Sugrue a Charley Hoffman.

Tee timy pro první dvě kola The Open naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení