Woods před The Open: Ještě to není tak ostré, jak potřebuji

Tiger Woods

Tiger Woods v úterý v poledne místního času usedl v Royal Portrush před zástupce médií, aby jim přiznal, že jeho hra ještě není pouhé dva před posledním majorem sezóny úplně vyladěná. Než ve čtvrtek rozehraje The Open, zbývá mu již pouze jedna tréninková jednotka.

"Není to tak ostré, jak bych si to momentálně přál. Kolem greenů to už cítím, jak potřebuji, ale stále musím o trochu lépe tvarovat rány, zvlášť v počasí, které se dá čekat, v měnícím se větru, zasahovat míček různě vysoko a dostat ho na ta správná místa," povídal Woods.

"Dnes jsem měl dobrou tréninkovou jednotku na drivingu. Zítra potřebuje ještě jednu takovou a budu doufat, že to bude stačit, abych byl připravený," uvedl.

Woods přiletěl do Portrushe v neděli ráno a zahrál si celou osmnáctku s Patrickem Reedem, čímž si poprvé v kariéře obešel hřiště, které se vrátilo do rotace The Open poprvé po 68 letech. Dalších 18 jamek odehrál v pondělí s Dustinem Johnsonem a Rickiem Fowlerem.

V úterý si pak sám obešel ještě sedm jamek na druhé devítce. Další tréninkové kolo před turnajem již nejspíš nepřidá, očekává se, že již bude ladit svou hru jen na drivingu.

Woods si zahraje turnaj poprvé od US Open. Jede podle plánu hrát letos méně, aby to vydrželo jeho tělo. Od svého historického triumfu letos na Masters tak odehrál pouze 10 soutěžních kol.

"Chci hrát tak dlouho, jak to jen půjde. A vy musíte chápat, že když budu hrát moc, už tu dlouho nebudu," opět zdůraznil i před The Open.

Mimochodem jeho driver TaylorMade M5, který má v bagu, mu před turnajem otestovala R&A, jestli vyhovuje pravidlům. Jeho manažer Rob McNamara ho organizátorům odevzdal po jeho pondělním tréninkovém kole. Woods ho pak dostal zpět na drivingu, když byl test hotový.

R&A minulý rok v Carnoustie náhodně otestovala 30 driverů, aby se ujistila, že vyhovují regulím. Zaměřila se především na odrazový efekt úderové plochy. Všechny testované hole zkouškami prošly. Letos R&A uvedla, že bude testovat podobný počet holí. Ta Woodsova byla mezi nimi.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení