Koepka odmítl trénink s Woodsem. Na The Open má eso v rukávu

Brooks Koepka

Když někdo z posledních devíti startů na majorech čtyřikrát vyhraje, dvakrát skončí druhý a k tomu ještě jednou v TOP 10, už to asi nebude náhoda. Brooks Koepka je proto hlavním favoritem i nadcházejícího The Open. Potvrdí tam svou fantastickou bilanci z poslední doby?

Pokud by tenhle 29letý ranař opět zvítězil, nikoho by to nepřekvapilo. Koepka přijel do Severního Irska s bilancí 1, T2, 1 a 2 z posledních čtyř startů na turnajích velké čtyřky. A opět dělá maximum proto, aby uspěl.

Když ho Tiger Woods požádal, aby si s ním šel zahrál tréninkové kolo, Koepka odmítl. Měl k tomu své důvody. Svá tajemství si chce uchovat jen pro sebe, zvlášť když ho Woods letos na Masters jako jediný porazil.

"Řekl jsem mu: ´Hej kámoaráde, nevadí ti, kdybych se k tobě přidal a zahráli jsme si spolu tréninkové kolo?´" smál se Woods, když historku popisoval. "Nic mi na to neřekl," dodal.

Ale dá se to pochopit. Koepka má totiž na hřišti, které se vrací do rotace The Open poprvé po 68 letech a spousta hráčů včetně Woodse na něm ještě nikdy nehrálo, jeden trumf v rukávu. Svého kedíka Rickyho Elliota, který je v Portrushi členem.

Usoudil tak, že mnohem víc než jemu, dá společné tréninkové kolo Woodsovi, který by ho tak trochu zneužil k tomu, aby nabral co nejvíce informací. A to Koepka neměl za potřebí vůči někomu, koho považuje za jednoho ze svých největších potenciálních soupeřů.

"Na kteroukoliv jamku tady přijdu, říkám mu (svému kedíkovi): ´Řekni mi, co mám dělat. Hrál jsi tady víc než kdokoliv jiný,´" povídal Koepka.

"Takže si to nechám vysvětlit. Zná tu místa, kterým je lepší se vyhnout, a naopak kam je dobré hrát. Budu tento týden určitě mnohem sebevědomější, když ho tu mám na bagu, zatímco on zná tohle hřiště tak dobře," pověděl Koepka.

Ten přijel do Royal Portrush už minulý pátek a od té doby trénuje a pečlivě si s kedíkem nastudovává hřiště. Jak přiznal, jeho úspěch na majorech tkví i v tom, že před nimi na rozdíl od běžných turnajů trénuje.

"Prostě před majory trénuju. Před normálnímu turnaji to nedělám. Pokud jste mě před nimi viděli v televizi, tak jenom jak hraju," řekl Koepka v úterý novinářům a vysvětlil, že po Travelers Championship v červnu až do 3M Open deset dní v kuse nedržel hůl v ruce.

Tenhle týden je prý ale všechno jinak. S blížícím se majorem opět zvýšil intenzitu přípravy, jak to má rád. I když si tentokrát nezahrál v rámci ní turnaj, jak mívá ve zvyku. Prý to ale není problém.

"Rád hraju týden před majorem, abych chytil a nastavil si rytmus. Ale sem jsem přijel brzy a trénuji.  Před Augustou jsem letos také nehrál. I před The Open jsem si udělal dost času, abych si nastavil správně rytmus a zjistil jsem, kde se moje hra nachází," dodal Koepka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení