VIDEO: Neskutečný řev! Na The Open už padlo první eso

Emiliano Grillo

Tak to dlouho netrvalo. Ještě dopoledne v prvním kole v Royal Portrush padlo první hole-in-one letošního The Open. Parádní ranou na 177 metrů dlouhé 13. jamce ho má na svědomí Emiliano Grillo.

Řev tisíců fanoušků, který tím vyprovokoval, hnal vítr přes moře snad až do Skotska. Tak moc fanoušci šíleli, když na vlastní oči viděli první eso na The Open od roku 2016.

Argentinec hrál po větru, a tak mířil na začátek greenu. Rána mu vyšla skvěle. Argentinec se vyhnul bunkerům nalevo a když míček dopadl, měl před sebou ještě slušný kus cesty po jamkovišti a solidní energii.

Pokračoval dál a pomalu se stáčel napravo k jamce. Blížil se blížil, až do ní neomylně zapadl.

Grillo se v tu chvíli vrátil ze skóre plus dna do paru. Vzápětí si však skórkartu opět pokazil dvěma následujícími bogey a ve svém úvodním kole zapsal 74 ran.

The Open vidělo také první putt do eaglu. Zavěsil ho Angličan Andrew Johnston, který se do závěrečného majoru kvalifikoval až na poslední chvíli minulý týden na Scottish Open. I jeho irští fanoušci náležitě odměnili. Populární Beef byl po první devítce ránu pod.

Úžasný start do turnaje prožil veterán Darren Clarke. Jako domácí legenda měl tu čest natýčkovat v půl sedmé ráno jako úplně první ze všech a zahájit tak turnaj. Drive se mu povedl, stejně jako příhra do greenu, kterou zúročil úvodním birdie. A po pěti jamkách už měl na kontě berdíky tři.

Nastolené tempo sice neudržel a došel v paru, když si ve zbytku kola k dalším dvěma birdie připsal i pět bogey, ale ovace, které mu fanoušci v prvním kole přichystali, nutně musely emocemi protřelého golfového barda silně zacloumat.

Hororový začátek prožil před domácími diváky Rory McIlroy. Jeden z největších favoritů turnaje a rodák z nedalekého Holywoodu trefil hned prvním drivem na jedničce out. Nakonec zapsal na úvodním čtyřparu osm. Na trojce přidal bogey a po čtyřech jamkách byl na skóre +5.

Kompletní první kolo The Open vysílá z Royal Portrush až do večera stanice Golf Channel.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení