Matuš s Mrůzkem prošli v Rakousku cutem. Nekončí ani Valášek

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš a Filip Mrůzek se na Challenge Tour v Rakousku těší na další dvě kola. Oba profesionálové prošli cutem na Euram Bank Open v Golf Clubu Adamstal, na rozdíl od dalších Čechů Jana Cafourka, Daniela Suchana a Aleše Kořínka. Prošel i Slovák Peter Valášek.

Mrůzek s Matušem se po celé druhé kolo pohybovali nad hranicí postupu a o víkendu zabojují o co nejlepší umístění a další přísun bodů do celkového pořadí, ve kterém je na tom zatím lépe Matuš na 77. místě, než Mrůzek na 94. pozici.

Matuš je na tom po 36 jamkách lépe i v Adamstalu. Konkrétně o jednu ránu, když v pátek zahrál 67 (-3). Parádně mu vyšla první devítka, na které zahrál pět birdie, z toho na jamkách 6 až 9 čtyři v řadě. Předtím zapsal na úvodní devítce birdie a bogey (3 a 4).

Na druhé devítce sice přidal další dvě bogey (11 a 13), ale na 15 si své skóre ještě o jednu ránu vylepšil. Do víkendových kol tak půjde Matuš z děleného 33. místa. Cutem prošel s náskokem dvou ran.

Mrůzek vstoupil do druhého kola na druhé desítce se skóre -1, které bylo přesně na hranici cutu. Začal s bogey na 10, další přidal na 15. Zahrál ale také dvě birdie na 12 a 18. Na pětiparové trojce pak zavěsil velice důležitý eagle. Vzápětí zahrál další bogey, ale pořád měl na cut náskok jedné rány.

Na závěrečných pěti jamkách již nechyboval ani neskóroval, zapsal 69 ran (-1) a se skóre -2 je po 36 jamkách na děleném 40. místě.

Přesně na ránu prošel cutem Valášek, který zahrál ve druhém kole 67 ran (-3) a s celkovým skóre -1 půjde do dalších bojů z děleného 58. místa.

Cafourek zahrál druhé kolo v paru (70 ran) a s celkovým skóre +4 neprošel cutem o pět ran. Klasifikován je na dělené 103. místě. Suchan zahrál v pátek 73 (+3) a jeho konečný výsledek +9 ho řadí na dělené 139. místo, stejně jako Kořínka, který končil rundou za 78 ran (+8).

Vede skot Callum Hill, který zahrál v pátek 64 ran. S celkovým skóre -11 má na čele leaderboardu náskok dvou ran na Němce Marcela Schneidera, který vedl po prvním kole.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení