Westwood se nestresuje. Radši řeší, jestli má v bagu lak na nehty

Lee Westwood a Helen Storey

Může se stát, že na D+D REAL Czech Masters přijede v polovině srpna čerstvý major šampion z The Open? Může! Lee Westwood, který letos ohlásil již svou čtvrtou účast na Albatrossu v řadě, je v Royal Portrush po dvou kolech ránu za vedením. Nijak se tím ale nestresuje, což může být jeho velká výhoda.

Westwoodovi je 46 let. Na majorech už dlouho nehrál o špičkové umístění, naposledy na Masters v roce 2016, ale zároveň na nich možná nikdy nebyl v tak dobrém psychickém rozpoložení jako nyní v Royal Portrush.

Velké zásluhy na tom má jeho přítelkyně Helen Storeyová, která mu dělá kedíka již od loňské sezóny, ale na majoru je s ním na bagou poprvé.

"Je mi 46 let a stále tady soutěžím s těmito mladými kluky, takže nejsem pod tlakem. Jenom jdu na hřiště a bavím se," řekl Westwood v pátek po druhém kole, ve kterém zahrál 67 ran, a vyrovnal tak své nejlepší kolo na The Open v kariéře.

Angličan má na majorech devět umístění v TOP 3, ale nikdy nevyhrál. Už to vypadalo, že jeho nejlepší roky jsou pryč, když se pro něj v posledních dvou letech stávaly účasti na turnajích velké čtyřky stále vzácnější. The Open je jeho třetím majorem za poslední dva roky.

Ale od té doby, co se loni rozešel se svým dlouholetým kedíkem Billym Fosterem a místo něj mu nosí hole jeho přítelkyně Helen, značně pookřál.

"O golfu toho moc neví, ale hodně ví o tom, jak funguje moje mysl," zopakoval v Portrushi větu, kterou již řekl dříve. "Drží mou mysl v tom správném okně a říká ty správné věci ve správnou chvíli. Je to víc než nošení holí a hlídání směru větru," prozradil Westwood, co mu dává jeho přítelkyně po boku.

"Užívám si, že ostatní věci dělám sám. Určit délku rány, vybrat hůl, to všechno je moje zodpovědnost a mám na sto procent jasno v tom, co dělám," povídal Westy a přidal pár let starou historku, kdy měl Helen na bagu ještě jako záskok.

Poté, co vysekl velký divot na měkkém hřišti, nesla ho Helen zpátky a koukala na něj nejistým pohledem. "Co se děje," zeptal se Westwood. "Doufám, že v tom není červ," ušklíbala se Helen. "To mě rozesmálo. A to je její velká výhoda," prozradil Westwood.

"Byli byste překvapení, o jakých věcech se na hřišti bavíme," nadhodil Westy, jak moc si svou hru s Helen po boku užívá. Zvlášť když ona nemusí řešit ani hrabání bunkerů, protože na The Open k tomu má každá skupina přiděleného člověka.

A tak jsou jejich běžnými tématy hovorů během kol, kam půjdou večer jíst, kam pojedou po sezóně na dovolenou, nebo "jestli je v bagu lak na nehty," smál se v dobrém rozmaru Westwood. Dovede ho tahle pohoda až k triumfu na The Open?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení