Schauffeleho driver neprošel testem. Naštvaně se obul do R&A

Xander Schauffele

Světová jedenáctka Xander Schauffele byl velmi rozhořčen z toho, že musel vpředvečer The Open vyměnit driver. Ten jeho byl mezi třiceti, které nechala R&A zkontrolovat. A neprošel. O to větší měl vztek, když údajně zjistil, že nebyl sám, čí hůl nevyhovovala pravidlům, ale jen jeho jméno uniklo na veřejnost. Test byl totiž anonymní.

Schauffele v pátek uvedl, že jeho driver neprošel CT testem (characteristic time), kdy se v mikrosekundách měří, jak dlouho je míček při impaktu v kontaktu s úderovou plochou hlavy hole.

"Ostatní drivery také neprošly," řekl Američan po druhém kle, ve kterém zahrál 69 ran. "Jenom řeknu, že jsem si zatraceně jistý, že neprošly drivery PXG, Taylor Made i Callaway," prohlásil Schauffele, který sám používá posledně jmenovanou značku.

Odmítl však sdělit, odkud jeho informace pochází a R&A také nebyla sdílná, které drivery kromě toho Schauffeleho nevyhověly pravidlům. Pořádající organizace pouze uvedla, že všechny drivery jsou způsobilé ke hře v šampionátu. To však nezahrnuje informaci, kdo kromě Schauffeleho si stejně jako on musel opatřit nový.

Schauffele si však stejnou anonymitu neužíval, když ho rozzlobilo, že informace o tom, že jeho hůl CT testem neprošla, se tento týden rychle šířila po Royal Portrush.

"Tahle záležitost měla být soukromá, ale R&A neodvedla svou práci, aby ji udržela v tajnosti. Je to znepokojující. Teď mě moji soupeři mají za podvodníka. Můžete se smát, ale když na vás někdo křičí, že jste podvodník, není to nic moc," rozpálil se Schauffele, který jinak platí za klidnou povahu.

R&A odmítla konkrétně jeho test komentovat, jenom uvedla: "Vždycky nasloucháme zpětným vazbám od hráčů a učinili jsme tak i tentokrát. I nadále však budeme považovat tuto záležitost za důvěrnou."

Schauffele také uvedl, že nechápe proč R&A vybere k testům 30 náhodných driverů a netestuje všechny, když to podle něj nepředstavuje žádný problém.

"Naštvali mě, protože se snažili zničit mou pověst, když tuto věc neudrželi důvěrnou. Celé to bylo neprofesionální a vytočilo mě to."

R&A začala s testy driveru na The Open loni. Uvedla, že v roce 2018 nebyla žádná z testovaných holí shledána jako nevyhovující.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení