Woods hlásí návrat. Kdy a kde se představí?

Tiger Woods

Tiger Woods ve středu odkryl plány pro zbytek sezóny. Po The Open ho čeká play-off FedEx Cupu, nadstavbová část PGA Tour. Ta začne příští týden turnajem The Northern Trust, o týden později si zahraje Woods i BMW Championship.

The Open bylo pro držitele patnácti majorových titulů zklamáním. Nebyl v optimální formě a po zdravotní stránce to také nebylo ono.

I proto se rozhodl po týdnech cestování z jednoho světadílu na druhý odpočívat doma na Floridě. Vynechal i prestižní turnaj WGC v Memphisu, aby byl stoprocentně připravený na start boje o prémiovou sumu 15 milionů dolarů ve FedEx Cupu.

První ze tří nadstavbových turnajů sezóny začíná už za týden v New Jersey, kde se uskuteční v Liberty National The Northern Trust. O týden později zamíří do Chicaga na BMW Championship.

Půjde pro něho o teprve pátý, respektive šestý turnaj po senzačním vítězství na dubnovém Masters. Na předchozích čtyřech turnajích dvakrát neprošel cutem z toho v obou případech šlo o majory.

Příznivci Tigera Woodse musejí být vděční za každý turnaj, kterého se ikona světového golfu zúčastní. I na The Open připomněl, že zcela záměrně odehraje podstatně menší porci turnajů než loni, aby si prodloužil kariéru po spinální fúzi zad.

V aktuálním pořadí FedEx Cupu mu patří 27. místo a je možné, že po turnaji Wyndham Championship ještě o nějakou příčku spadne níž. Proto je také nejistá jeho účast na závěrečném turnaji TOUR Championship, kde by měl obhajovat titul. Probojuje se do něho totiž jen TOP 30 sezóny.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení