Cafourek nedal v Berouně nikomu šanci, zvítězil o pět ran

Jan Cafourek

Vítězem WGM Czech Open v Berouně se v neděli stal Jan Cafourek, který si v posledním čtvrtém kole pohlídal velký náskok a zvítězil o pět ran před Slovákem Štefanem Páleníkem. O ránu sice nepřekonal rekordní vítězné skóre -22 Filipa Mrůzka z loňského roku, ale to ho nejspíš tolik mrzet nebude.

Kromě poháru pro vítěze a dobrého pocitu ze své hry si Cafourek z Berouna odveze také šek na 200 000 korun, což je přesně třetina z celkové dotace pátého turnaje Moneta Czech PGA Tour 2019.

Cafourek se dostal do vedení v turnaji po druhém kole, ve kterém zahrál 65 ran. To však okupoval čelo leaderboardu ještě s dalšími třemi soupeři.

Když však v sobotu zahrál dalších 65 ran, usadil se na špici již sám s luxusním náskokem šesti ran. A ten již nepromrhal, přestože zahrál své nejhorší kolo na turnaji. I 70 ran (-2) stačilo s přehledem na vítězství.

Cafourek sice zahrál bogey hned na první jamce, ale v závěru první devítky zahrál berdíky na sedmičce a devítce. Navíc další přidal hned po obrátce na desítce. Pak sice přišlo double bogey, ale Cafourek na něj zareagoval dalšími dvěma birdie v řadě na 12 a 13.

Závěrečné bogey na 14 už Cafourkovi vzít vítězství nemohlo, zvlášť když na poslední osmnáctce končil jako správný šampion berdíkem.

Jan Cafourek (Foto: Ota Mrákota)

"Nebylo to dneska ono, nebylo to kolo podle mých představ. Šel jsem do toho se stejnou strategií, jako v předchozích dnech, ale hlavně kolem greenů to dnes nebylo nic moc. Myslel jsem si, že jít do finálové rundy s takovým náskokem je příjemnější, ale možná je lepší dotahovat," řekl Cafourek po vítězství.

"Po třetím kole mi už všichni plácali po ramenou a gratulovali k výhře, ale nešlo to samo. Někdy jsem byl až zbytečně opatrný," prozradil Cafourek, který už při svém startu na prvním ročníku turnaje ještě jako amatér obsadilo skvělé druhé místo.

Na druhé místo se finálovým kolem za 67 ran vyšvihl Páleník, který vedl po prvním rundě. Dokázal se však vrátit aspoň za Cafourka, když skončil o ránu před nejlepším amatérem turnaje Vítkem Novákem a Srbem Mihajlem Dimitrijevičem, kteří skončili za ním na děleném třetím místě.

Odměna za druhé místo bude pro Páleníka jistě vítaným přilepšením k platu učitele na základní škole v Říčanech, kde učí matematiku a informatiku. Páleník má sice status profesionála, ale turnajům se věnuje pouze o prázdninách, když během školního roku volí jistější profesi.

Štefan Páleník

"Jo, byla to úspěšná brigáda. V poli to dnes byl bezchybný golf. Možná jsem neproměnil tolik puttů, kolik bych si představoval, ale od začátku do konce kola to z mé strany byla klidná hra prakticky bez chyb. Jsem maximálně spokojený," zhodnotil Páleník své druhé místo a výdělek ve výši 70 tisíc korun.

Rekord turnaje Filipa Mrůzka sice odolal, ale to bude jedna z mála věcí, se kterou bude Mrůzek spokojený. Jeden z nejlepších českých profesionálů skončil na děleném devátém místě se ztrátou deseti ran na vítěze.

Na děleném 17. místě s celkovým skóre -9 dokončil svůj první turnaj jako profesionál Šimon Zach, který se rozloučil kolem za 68 ran (-4).

"Rozhodně to dneska bylo mnohem lepší než v sobotu. Odehrál jsem dobrou rundu. Ve třech kolech jsem zahrál pod par, skóre -9 po čtyřech kolech je dobrý vstup mezi profesionály i slušný výsledek," ohlédl se za turnajem Zach.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení