Zázrak ve Woburnu! Japonka vyhrála při prvním startu na majoru

Hinako Shibuno

Japonka Hinako Shibuno napsala na Women´s British Open příběh jako z pohádky. Do anglického Woburnu přijela na svůj první major v kariéře a ve dvaceti letech ho vyhrála. Vedla už po třetím kole, ale o svém triumfu nakonec rozhodla až na poslední jamce. Její vítězné skóre mělo hodnotu -18.

Shibuno zahrála v neděli 68 ran (-4) a zvítězila o jedinou ránu před Američankou Lizette Salasovou. O další ránu zpět skončila na třetím místě vítězka francouzského majoru z minulého týdne The Evian Championship a nejlepší hráčka sezóny Korejka Jin Young Ko.

Nelly Kordová zahrála ve finálovém kole 68 ran a s konečným skóre -9 obsadila dělené deváté místo, což je pro ní druhý nejlepší výsledek na majoru v kariéře po letošním děleném třetím místě na Women´s PGA Championship.

Japonka nejenže vyhrála při své první účasti na majoru, ale start ve Woburnu byl zároveň jejím prvním profesionálním startem mimo Japonsko! Před svým příjezdem si dokonce myslela, že Woburn Golf Club je linksové hřiště. Leží však v anglickém vnitrozemí u Milton Keynes.

Shibuno vedla už po 54 jamkách, ale úvod finálového kola se jí nepovedl. Na trojce zahrála dabláče, pak dvě birdie, ale do konce první devítky ještě jedno bogey a propadla se. Druhá devítka v jejím podání však byla koncert.

Zahrála na ní pět birdie, poslední na osmnáctce. Její dlouhý putt do birdie měl takové tempo, že kdyby minul jamku, měla by Japonka velký problém vrátit míček do jamky zpět a vynutit si tak parem aspoň play off.

Míček ale spadl k obrovskému jásotu fanoušků do jamky a Shibuno se v okamžiku stala šokující vítězkou.

Salasové nestačilo k vítězství ani parádní finálové kolo za 65 ran. Její putt do birdie na osmnáctce dokonce sklouzl po hraně jamky. Propásla tak na rozdíl od Japonky možnost vyhrát ve 30 letech svůj první major v kariéře.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení