5 hvězd přišlo o kartu na PGA Tour, Hovland ji nezískal

Viktor Hovland

V neděli nepřišel o svou kartu na PGA Tour pouze Alex Čejka. Nejistou budoucnost mají i jiná, ještě nedávno velká jména světového golfu. A platí to i pro vycházející norskou superstar Viktora Hovlanda, kterému plná karta pro příští sezonu utekla jen o dvě rány.

Wyndham Championship uzavřel základní část PGA Tour. Ovládl ji Brooks Koepka, který si díky tomu přišel na 2 miliony dolarů, a 125 nejlepších hráčů sezony se už chystá na play-off, které začíná v tomto týdnu. 

Ostatní musí zpytovat svědomí, zkoušet přijít na to, proč to letos nevyšlo, a řešit, co dál. Prvním krokem přitom často bude účast na Korn Ferry Tour Finals, kde čeká 25 plných karet. Utkají se o ně jak neúspěšní z PGA Tour, tak hráči z nižší zámořské Korn Ferry Tour.

Je to případ mimo jiné dvojnásobného šampiona PGA Tour Harrise Englishe, který letos skončil až na 149. místě pořadí FedEx Cupu. O devět míst lépe dopadl Bill Haas, který tak také míří do KTF Finals.

Oba dva přitom už nyní mohou počítat minimálně s podmíněným statusem na PGA Tour, který by jim měl zajistit kolem 15 turnajů. Na ten by dosáhl také 150. Martin Kaymer, který však odehrál v právě končící sezoně jen 14 turnajů. Minimem pro udržení statusu je přitom 15...

Na 131. místě ve FedEx Cupu pak skončil Daniel Berger, před dvěma roky člen amerického týmu v Presidents Cupu. Kvůli zranění z loňského podzimu by ale mohl dostat pro příští sezonu zdravotní výjimku.

Pátým velkým jménem, které přišlo o plnou kartu, je Hunter Mahan (184.). Už loni si ji přitom musel po ztrátě uhrát v Korn Ferry Tour Finals, kariéru se mu však nakopnout nepodařilo. Bude letos úspěšnější?

Teprve na začátku profesionální kariéry je naopak Viktor Hovland, kterému plná karta pro příští sezonu utekla jen těsně. Z pěti startů, které stihl na PGA Tour jako profík, skončil čtyřikrát v TOP 20. Naposledy v minulém týdnu dělený čtvrtý v Greensboro.

Ani další skvělé umístění mu ale na zisk dostatečného počtu bodů coby nečlena série pro zisk karty nestačil. Potřeboval se umístit nejhůře dělený druhý, k čemuž mu se skóre -19 scházely dvě rány.

"Mám pocit, že hraji každý týden lépe a lépe. Vždyť tohle je můj nejlepší výsledek z pěti odehraných turnajů," nenechal si Hovland neziskem karty na PGA Tour zkazit v neděli večer náladu.

I on tak pro ni míří do Korn Ferry Tour Finals, což je série tří turnajů, i když v naprosto jiném rozpoložení, než zmíněná pětice: "Musím v tom pokračovat i během Korn Ferry Finals a snad se mi ji podaří získat."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení