Golf na Thráckých útesech

celá fotogalerie (20) » Thracian Cliffs

Pokud hledáte pro druhou polovinu léta nebo začátek podzimu tip na zážitkovou golfovou dovolenou, máme pro vás jeden tip. Nad Černým mořem tyčící se úchvatné bílé útesy, které jsou mimo jiné domovem resortu Thracian Cliffs Golf & Beach. Nejsou přitom až tak daleko.

Můžete na nich být jen za dvě hodiny letu z Prahy a pak už jen necelé hodině transferu z letiště. Ráno tak vyrazíte a odpoledne můžete prohánět míčky ve výšce 70 metrů nad Černým mořem.

A tu a tam v něm také nějaký ztratit.

To, když se vám třeba nepovede rána na hřišti bulharských golfových nadšenců, kteří svěřili úkol Garymu Playerovi a ten, jak sám říká, zde vytvořil jedno z jeho nejoblíbenějších a nejpodařenějších hřišť – hřiště na Thráckých útesech. Thracian cliffs.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Celý komplex minimálně 4hvězdičkové kvality, který v roce 2013 dokonce hostil turnaj European Tour, který vyhrál Graeme McDowell, je koncipován jako samostatné městečko se třemi podlažními vilami.

Na každém patře jsou dva až čtyři kompletně zařízené osobní apartmány s překrásným výhledem na moře.

Po městečku jezdí několikamístné golfové vozíky a poskytují potřebný shuttle service, který je u vás do pár minut. A to ať už chcete vyrazit na golf, nebo třeba na procházku. Jelikož je totiž celý komplex umístěn ve svahu, je potřeba si občas při přesunech pomoci jinak než chůzí.

Na své si přijdou také gurmáni, a to od rána do večera. Snídaně si můžete užít buď ve vlastním apartmá, nebo v příjemné kavárně formou švédského bufetu. Během dne je pak na výběr několik restaurací v komplexu, často s překrásnými terasami. Vládne jim středomořská a bulharská kuchyně.

Součástí pobytových balíčků je pak také návštěva luxusního a velice originálního Spa. V letním období až do poloviny října je ovšem lepší variantou využít blízkost moře. Písečné pláže, díky již zmíněným vozíkům v dosahu jen několika minut, vzbuzují dojem Karibiku – teplá voda, jemný písek, houpací sítě a skvělé plážové restaurace se širokou nabídkou převážně rybích jídel a skvělých vín.

Po golfu ideálně strávený odpočinkový čas!

A jaký na vás čeká golf? Místní 18jamkové mistrovské golfové hřiště Thracian cliffs je celé rozprostřeno podél pobřeží. Občas nevíte, zda máte spíše hrát golf, nebo obdivovat přírodu a způsob, jak bylo hřiště do této přírodní rezervace zasazeno.

Samotné hřiště přitom není zrovna lehké, ale zamilujete si ho. Je totiž skvělé. Kvalitní fairwaye, jamky do kopce i z kopce, nekonečně velké a složitě modulované greeny a všudypřítomný mořský v lepším případě vánek, v horším vítr vás budou motivovat k mnoha opakováním hry.

V rámci pobytového balíčku ale můžete využít také nabídky sousedních hřišť. Jedním z nich je Lighthouse, další z hřišť spolupracujících s European Tour. Autobusem jste na něm za 15 minut, a i když leží u moře, tak výhledů na nekonečné „modré pláně“ se na něm nedočkáte.

Je rovinaté a na první pohled tak trochu fádní. Brzy ale budete vyvedeni z omylu, na hřišti si totiž pořádně „zahrajete s bunkery“. Architekt je systematicky umisťoval před celkem vlídné greeny, takže hra na green je vždy carry. Nebo trénink bunker shotů.

O zábavu budete mít tak jako tak postaráno.

A ani o pohled na moře zde nepřijedete – halfway house je koncipován jako "bílý bar" s povinnou zastávkou na minimálně 10 minut, odkud je výhled na blízké moře se širokým zálivem a přírodní rezervací okolo velikým zážitkem.

Další luxusní sousedské mistrovské 18jamkové hřiště je Blacksearama, která vás naopak prověří těžko hratelnými roughy. Posezení v klubovně s terasou a výhledem na moře nicméně vaše lehce pocuchané nervy spolehlivě uklidní.

Pokud se na Thrácké útesy rozhodnete vyrazit, nemyslete přitom pouze na golf. Rozhodně si udělejte den volna a využijte nabídky resortu na výlet na Mys Kaliakra, který je vzdálen asi 30 minut cesty autobusem. Po vycházce na dalším dech beroucím útesu si zde vychutnáte oběd či občerstvení v historické restauraci s obsluhou na terase a opravdu skvělým jídlem.

Pro ty, kdo pak znali lázeňské město Varna jako cíl odborářských zájezdů z ještě celkem nedávných dob, bude návštěva tohoto městečka příjemnou změnou. Naleznou totiž čilým životem kypící promenádu se spoustou restaurací, barů a pivnic.

Překrásné parky a skvělé možnosti koupání optimálně doplňuje návštěva Archeologického muzea, kde se přehledně a zajímavě dozvíte mnohé o místní prehistorii a historii. Jen zde přitom uvidíte nejstarší opracovaný kus zlata na světě.

Tak šťastnou cestu!

Autor: Marie Jehličková

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení