V Dánsku jsou všichni Češi pod parem, nejlépe začal Kořínek

Aleš Kořínek

Netradičně ve středu odstartoval další turnaj Challenge Tour v Dánsku. Do Made in Denmark Challenge přitom vstoupili všichni tři čeští golfisté ve startovním poli pozitivně, když se Aleš Kořínek, Filip Mrůzek i Stanislav Matuš dostali pod par hřiště. Nejlépe začal Kořinek.

Ten vyrazil na hřiště jako člen úvodních flightu z jedničky už v 7:30 a po čtyřech parech se dostal do pohody berdíky na jamkách pět a šest. Poté sice přišlo bogey na 7, ale zbytek kola už byl v jeho podání bezchybný.

V úvodu druhé devítky si navíc profesionál ze Zlína připsal další tři birdie (10, 12, 13) a posunul se tak na průběžné skóre -4, které v době dohrání stačilo na umístění uprostřed druhé desítky.

Jen o ránu hůře první kolo dohráli Mrůzek s Matušem. Mrůzek to stihl ještě před skoro tříhodinovým přerušením, které v Silkeborg Ry Golfclubu způsobila po poledni bouřka. Rozjížděl se ale pomaleji.

Na své úvodní devítce totiž ani jednou nezaskóroval a připsal si bogey na devítce. Do druhé poloviny kola však vstoupil třemi berdíky v řadě (10, 11, 12) a čtvrtý si připsal na šestnáctce.

S průběžným skóre -3 se usadil ve třetí desítce, kam se díky povedenému závěru posunul také Matuš. Ten byl ještě tři jamky před koncem na mínus jedné, poté se však se středečním kolem rozloučil dvěma birdie na sedmičce a devítce a na Mrůzka se výsledkově dotáhl.

Kvůli tříhodinovému přerušení je jasné, že se první kolo ve středu dohrát nestihne, a někteří hráči ho tak budou dohrávat ve čtvrtek ráno. Česká trojice je pro čtvrtek součástí odpoledních flightů. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení