Stenson dal košem FedEx Cupu. Hrát bude radši ve Švédsku

Henrik Stenson

Šest let poté, co Henrik Stenson vyhrál v East Lake FedEx Cup, se Švéd rozhodl, že se letos dobrovolně vzdá možnosti to zopakovat. Ano, z 85. místa pořadí před play off nebyly jeho šance na vítězství bůhvíjaké, přesto je jeho volba překvapující.

Švéd dal přednost odpočinku a přípravě na domácí turnaj European Tour Scandinavian Invitation, který se hraje v týdnu po D+D REAL Czech Masters, před lukrativním prvním kolem play off FedEx Cupu The Northern Trust s dotací 9 250 000 dolarů.

V roce 2013 přitom v Atlantě vydělal největší jednorázový šek v kariéře v hodnotě 10 milionů dolarů. Dva roky na to na skončil ve FedEx Cupu druhý a bral další tučnou odměnu. Byl to poslední rok, co to dotáhl mezi 30 nejlepších hráčů sezóny.

Letos se tedy rozhodl závěrečnou pasáž sezóny PGA Tour vynechat úplně, ačkoliv měl právo startu mezi 125 postoupivšími hráči do play off zajištěné. Zřejmě však usoudil, že v kombinaci s únavou má jen malou šanci dostat se mezi 70 nejlepších pro BMW Championship.

"Po náročném jaru a létu jsem se rozhodoval mezi play off FedEx Cupu a Scandinavian Invitation. Mé rozhodnutí mě zavedlo do Švédska trénovat a dobít baterky před závěrečnou částí sezóny. Doufám, že se potkáme na Scandinavian Invitation," vysvětlil Stenson, proč se rozhodl odjet z USA.

Udělal tak radost šéfům European Tour, ale především domácím fanouškům, kteří se tak mohou těšit, že v Hills Golf & Sports Clubu v Gothenburgu uvidí největší švédskou hvězdu současnosti.

Stenson skončil na nedávném The Open v Severním Irsku na děleném 20. místě. Týden na to už hrál opět v USA v Memphisu na WGC-FedEx St. Jude Invitational, kde dohrál na děleném 27. místě. Jeho nejlepší umístění na PGA Tour v této sezóně bylo dělené osmé místo z RBC Canadian Open.

Loňská opora týmu Evropy v Ryder Cupu je jedním ze čtyř hráčů ze 125, kteří se prvního kola FedEx Cupu tento týden v New Jersey nezúčastní.

Paul Casey se rozhodl první kolo vynechat, když hrál minulý týden na Wyndham Championship, Sam Burns má zlomený kotník a Rafa Cabrera Bello očekává narození dcery.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení