Woodsova záda jsou prý pořád ztuhlá. Co mu v play off dovolí?

Tiger Woods

Tigera Woodse dělí jen několik hodin od jeho první soutěžní rány na The Northern Trust. Těsně před prvním turnajem play off FedEx Cupu ale prozradil, že do něj vstupuje se ztuhlostí v zádech. I proto drivoval během středečního Pro-Amu jen do sedmé jamky, pak se šetřil.

Na posledních devíti jamkách posledního tréninkového kola se rozhodl již pouze chipovat a puttovat. „Jen cítím ztuhlost, musím být chytrý. To jsem dělal i v Augustě, kde jsem také již jen chipoval a puttoval na devíti jamkách. Teď je to stejné,“ uvedl po středečním Pro-Amu.

The Northern Trust je jeho první start od The Open, kde neprošel cutem, a kde jeho zádům nevyhovoval chlad a vlhko. Pak si dal pauzu.

Do play off vstupuje z 28. místa v pořadí FedEx Cupu a v Jersey City i následující týden na BMW Championship v Medinah tak bude hájit elitní třicítku, která postoupí do Tour Championship, kde by chtěl Woods obhajovat loňské vítězství.

To však znamená, že by Tiger hrál tři turnaje po sobě, a momentálně se tak nikdo neptá, jestli je schopen vítězství obhájit, ale jestli jeho záda vydrží hrát poprvé v sezoně tři týdny v řadě.

"Mám z toho obavy," potvrdil Woods. "Snažím se dostat se do pozice, kde budu konkurenceschopný, ale to si vybírá svou daň. Přál bych si cítit jen ten druh únavy, který mi dával a dává šanci vyhrát. Takový ten dobrý pocit," řekl Tiger v Liberty National Golf Clubu.

Jakákoliv predikce jeho úspěchu a neúspěchu je tak předčasná. Vše bude záležet na tom, jak se bude během turnaje cítit. Především jeho záda. Nicméně Woods stále mluví o tom, že by se rád kvalifikoval jako hráč do letošního Presidents Cupu.

To však znamená postoupit během následujících dvou turnajů play off z 12. na 8. místo v americké kvalifikaci, a to to se Woodsovi podaři jen tehdy, pokud bude hrát dobře.

V úterý večer si jako kapitán týmu USA sezval v Liberty National všechny potenciální členy týmu na společné setkání. "Je skvělé je tady všechny mít, ale tohle ještě není ten tým. Každý se do něj stále snažíme najít svou cestu," vysvětlil Woods, který touží být hrajícím kapitánem.

"Jsem jako všichni v této místnosti. Navíc každý, kdo je teď na 50., 60. místě, může vyhrát následující dva turnaje a dostat se do osmičky. Nebo hrát dobře na devíti dalších turnajích, než vybereme další čtyři," připomněl Woods, že jako kapitán později doplní další hráče do konečné 12členné nominace.

Ta bude oznámena 4. listopadu. Pokud se Woods do osmičky během těchto dvou týdnů nedostane, bude moci na podzim přesvědčit především své asistenty o tom, že je správné dát kapitánskou volbu sám sobě.

Nad tím vším se však stále vznáší otazník, kolik toho Tigerovi dovolí odehrát jeho čtyřikrát operovaná záda, která nyní doslova nesou tíhu jeho návratu ke golfu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení