Woods se na úvod play-off trápil, nevyužil skvělých podmínek

Tiger Woods

Jen jeden hráč zahrál v úvodním kole turnaje The Northern Trust hůře než Tiger Woods. Tomu tak hrozí, že neprojde cutem na dalším turnaji a v ohrožení je možnost jeho obhajoby titulu na závěr sezony v East Lake. Jiná velká jména ale ve čtvrtek v New Jersey zářila.

Pokud Woods neprojde v Liberty National cutem, jisto jistě vypadne z elitní třicítky pořadí FedEx Cupu. A právě ta bude mít po dalším turnaji BMW Championship v příštím týdnu jistotu startu na finále v Atlantě.

Aby si ale letošní šampion Masters zahrál v tomto týdnu i o víkendu, potřebuje v pátek předvést zázračné kolo a přinést do klubovny velmi nízké skóre. Tedy naprostý opak toho, čím se prezentoval ve čtvrtek.

"Všichni jsme věděli, že po nočním dešti to bude měkké. Věděl jsem, že si pro to musím jít, zahrát nízké skóre, ale to se mi nepodařilo," litoval Woods před novináři. "Bylo to tam, jen si to vzít. Greeny byly měkké, to samé fairwaye. Mohli jste hrát agresivně bez následků," dodal.

Woods se trápil především v úvodu svého kola. Ještě po čtyřech jamkách byl v paru, poté ale zahrál dabláče na 14, a když přidal na následujících třech jamkách další dvě bogey, byl už na plus čtyřech.

A na stejném skóre, tedy za 75 ran, také dohrál, když si v druhé polovině kola připsal po dvou birdie a bogey. "Je frustrující zahrát cokoliv tak vysokého a nezáleží na tom, jak jsem se cítil. Greeny byly perfektní a měl jsem zahrát pod par. Měl jsem být čtyři, pět nebo šest ran pod par. Já se ale vydal druhou cestou," nehledal Woods (T116) žádné výmluvy.

Doslova ideálních podmínek tak využili jiní hráči. Pod par jich zahrálo celkem 81 a nejlépe se dařilo Troyu Merrittovi, který se díky devíti birdie dostal až na 62 ran (-9) a vyrovnal rekord hřiště.

Výrazně však skórovali i ostatní.

Třeba Dustin Johnson, který zahrál pouze o jedno birdie méně a s mínus osmi je druhý. O další ránu zpět jsou dělení třetí Kevin Kisner s Jonem Rahmem. Na děleném pátém místě pak jsou Rory McIlroy, Tony Finau, Webb Simpson a obhájce vítězství ve FedEx Cupu Justin Rose (všichni -6).

Pomalejší rozjezd naopak prožila světová jednička Brooks Koepka (-1, T65). Jak se bude dařit nejen jemu, ale i dalším golfistům v druhém kole The Northern Trust sledujte od 20:00 na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení