Matuš se skvěle drží na dánské střelnici, je dvě rány od TOP 10

Stanislav Matuš

Bláznivý turnaj se hraje v tomto týdnu na Challenge Tour v Dánsku. Na cut nestačilo ani skóre -5, což znamenalo konečnou pro Filipa Mrůzka (-4) a Alešem Kořínkem (-3). Stanislav Matuš naopak vysoko nastavenou laťku přeskočil a dařilo se mu i v kole třetím.

Turnaj Made in Denmark Challenge v prvních dvou dnech ovlivnily bouřky, které už ve čtvrtek, ale především v pátek nad hřištěm golfového klubu Silkeborg úřadovaly. Druhé kolo se tak dohrávalo až v pátek ráno.

Byl to i případ Matuše, který měl po čtvrtku v leaderboardu zapsáno jen 12 jamek druhého kola, po kterých byl na průběžném skóre -8. A na tom se nic nezměnilo ani v pátek brzy ráno, a tak si připsal další cut.

Do pátečního třetího kola, které se hrálo opět ze dvou odpališť a ve flightech po třech, vstoupil na desítce a úvodní polovina jeho rundy nebyla optimální. Po třech birdie a dvou bogey na ostatní ztrácel.

Druhá polovina třetího kola ale už byla v jeho podání bezchybná, a navíc také skórovací. Hned na první pětiparové jamce totiž Matuš zahrál eagle, ke kterému přidal ještě dva berdíky na jamkách 6 a 8.

Na po deštích měkkém hřišti však skórovali i ostatní, a tak i když si český profesionál polepšil o pět ran, znamenalo to současně také vylepšení pozice v leaderboardu o pouhých šest míst na dělenou 24. příčku. Na TOP 10 ale s průběžným skóre -13 ztrácí před sobotním finále jen dvě rány.

Víkend už je v Dánsku bohužel bez dalších dvou Čechů ve startovním poli Mrůzka s Kořínkem, kteří na povedené první kolo nenavázali ve čtvrtek druhým a i když skončili pod parem, na cut nedosáhli.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení