McIlroy dostal trest, pak mu ho zrušili. Vede DJ, Woods odstoupil

Rory McIlroy

Fakt, že se Dustin Johnson dostal do vedení The Northern Trust nebyl největší událostí pátečního programu úvodního turnaje play-off FedEx Cupu. Už předtím na sebe strhl pozornost svým odstoupením Tiger Woods, Rory McIlroy pak úspěšně odolal trestu dvou ran.

Woods se protrápil prvním kolem, ve kterém zahrál hřiště Liberty National v New Jersey hůře pouze jeden hráč, a do druhého už vůbec nenastoupil. Mohla za to bolest, vycházející ze ztuhlých svalů.

Problémy mu tentokrát dělají ty mezi žebry a pánví na boku, které jsou velmi důležité pro otáčení těla a ohýbání. "Šel jsem v pátek ráno na ošetření, ale i tak nejsem schopný s ostatními soupeřit," řekl Tiger jasně. Více zde.

Aby navíc prošel cutem, musel by zahrát minimálně pět ran pod par, což by byl s ohledem na nepatrně těžší podmínky, než které panovaly na hřišti ve čtvrtek, velmi těžký úkol.

Po Woodsově odstoupení se tak mohli fanoušci začít soustředit na jiné hráče. Skvěle zahrál ve druhém kole Jordan Spieth, který si připsal jedno ze dvou kol dne - 64 ran (-7).

Díky tomu se posunul na skóre -11, jen ránu za nového lídra turnaje Dustina Johnsona, který si v pátek polepšil o čtyři rány.

To nejlepší z kola Dustina Johnsona

Na děleném třetím místě jsou o další ránu zpět Abraham Ancer, Troy Merritt, Patrick Reed a Jon Rahm.

Možná největší pozornost na sebe ale v páteční druhé rundě strhl McIlroy. Ten byl po třinácti jamkách dvě rány pod parem, pak ale na tříparu čtrnáctky poslal svou ránu na bunkeru a začaly se dít věci.

Rory si myslel, že u jeho míčku v písečné překážce leží volný přírodní předmět, který je podle nových Pravidel možné odstranit. Když se ho ale dotkl, tak zjistil, že se nejednalo o kámen ale písek.

O všem okamžitě informoval rozhodčí, kteří mu následně udělili dvě trestné rány. McIlroy se s tím ale nesmířil a po následné debatě mu rozhodčí trestné rány po dohrání kola odebrali.

"Pravidla jsou pravidla. Já ale vím, že se v tomto roce změnila a nebyl jsem si jistý, že to rozhodnutí, které padlo na hřišti, bylo správné. Jen jsem chtěl mít jistotu," prozradil McIlroy, proč vše řešil s rozhodčími dál.

Sešel se tak s nimi i po dohrání svého kola a po krátké debatě došli všichni k závěru, že severoirský golfista pravidla neporušil. Proč?

"Chvíli to probírali a pak za mnou přišli s tím, že berou to, že jsem jim řekl, že jsem si nevylepšoval pozici," dodal McIlroy, jehož slova potvrdil také Slugger White, viceprezident PGA Tour přes pravidla a soutěže.

Bývalá světová jednička, která hned na patnáctce zahrála další birdie, tak došla kolo za 68 ran (-3) a polepšila si celkově na mínus devět. McIlroy díky tomu dělí sedmé místo mimo jiné s Justinem Rosem.

Jaké zvraty přinese úvodní turnaj play-off FedEx Cupu v sobotu můžete sledovat v přímém přenosu na stanici Golf Channel, který startuje v 19:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení