Woods v bolesti: Kvůli zatuhlým svalům odstoupil. Co bude dál?

Tiger Woods

Tiger Woods v pátek odstoupil z turnaje The Northern Trust. Bolavá záda, která ho limitovala už při středečním pro-amu, ho nepustila do druhého kola. Otazník nyní visí nad jeho účastí na BMW Championship příští týden, ale i v Presidents Cupu na konci roku.

Woods nebyl v dobré kondici už před třemi týdny na The Open, kde si stěžoval na zatuhlost svalů. Té se nezbavil ani při středečním pro-amu v Liberty National.

V polovině cvičného kola přestal hrát plné rány jak z odpaliště, tak z fairwaye, a zbytek rundy dokončil pouze chippováním a puttováním.

Do turnaje se rozhodl nastoupit, ale první kolo se mu vůbec nepovedlo. Po 75 ranách (+4) se ocitl na chvostu výsledkové listiny. Cut byl v nedohlednu.

"Nehrál jsem dobře. Nevyšly mi žádné rány, ani putty," prohlásil na konci dne. Do páteční rundy už nenastoupil.

"Brzy ráno jsem šel na ošetření, ale bohužel stále nejsem schopný hrát. Chtěl bych poděkovat fanouškům za jejich podporu a neztrácím naději, že budu příští týden hrát," uvedl na svém Twitteru. Do hry ho nepustila zatuhlost svalů mezi žebry a pánví. 

I přes Woodsovo vyjádření, že šlo o mírnou bolest, je minimálně blízká budoucnost vítěze letošního Masters velmi nejistá. Stihne se dát do kupy do příštího týdne, kdy startuje BMW Championhsip?

Pokud ano, bude ho čekat nelehký úkol. Vzhledem k odstoupení si pohorší v pořadí FedEx Cupu a velmi pravděpodobně vypadne z elitní třicítky hráčů, která má jistotu posledního turnaje sezóny v East Lake, kde se bude hrát o rekordních 15 milionů dolarů.

A jistý nemá ani Presidents Cup v prosinci, na který by si kromě kapitánské pásky rád přivezl i hole.

I přes výrazně osekaný kalendář (Woods letos nastoupil pouze do 11 turnajů), se bolesti úplně nezbavil. A nejspíš už se jí ani nezbaví. "Tak to prostě je. Jsou dny, kdy jsem zatuhlejší. Včera jsem bez problému odpaloval, dnes jsem ztuhlý," řekl ve středu.

Buď a nebo. Tak to zřejmě bude s dalšími účastmi Tigera Woodse na turnajích PGA Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení