Reed slaví první titul od Masters, pomohla mu jarní pauza

Patrick Reed

Kapitán Amerika nebyl v posledním roce Kapitánem Amerikou. Patrick Reed se na hřišti trápil, a tak se na jaře rozhodl, dát si od golfu pauzu. Vyplatilo se a nyní slaví své první vítězství od loňského Masters, tedy po dlouhých 16 měsících. Na The Northern Trust.

Reed v neděli před novináři vtipkoval, že letos na jaře poprvé od svého narození nedržel v ruce golfovou hůl dlouhých 10 dní. Stalo se tak během třítýdenní pauzy na PGA Tour, během které si vyčistil hlavu.

Povedlo se. Do té doby byl na hřišti nesoustředěný a často frustrovaný. Míčky nelétaly tam, kam chtěl, dlouhodobě se mu nedařilo, což byl případ i loňského Ryder Cupu. Po pauze se ale na hřiště vrátil jiný Patrick Reed.

Klidnější, rozvážnější, a také samozřejmě herně lepší. Letos poprvé se podíval do TOP 10 koncem června děleným pátým místem na Rocket Mortgage Classic, v červenci skončil desátý na The Open.

Proces obnovy Kapitána Ameriky vyvrcholil v neděli v New Yorku.

To nejlepší z finálového kola Patricka Reeda

Před finálovým kolem v Liberty National vedl, ale během dne se musel vyrovnat s tím, že se před něho dostal Jon Rahm. Závěr však patřil jemu. Ještě po třinácti jamkách na něj měl Rahm náskok dvou ran, pak ale zahrál dvě bogey, Reed naopak dvě birdie. A bylo hotovo.

Reed vyhrál se skóre -16 o ránu před Abrahamem Ancerem, kterému nepomohly ani dvě birdie v závěru kola na jamkách 16 a 17. Rahm skončil s Haroldem Varnerem III o další ránu zpět dělený třetí.

"Měl jsem pocit, že na vše tlačím mnohem více, že více pracuji a celkově se více snažím než dříve. Byl jsem kvůli tomu fyzicky i mentálně vyždímaný," vrací se Reed k předešlému roku. "Vše šlo špatným směrem a já cítil, že potřebuji pauzu," přiznal důvod svého desetidenního golfového především mentálního očištění.

Jak se ukazuje, mělo smysl: "Vůbec jsem nechtěl vidět hole. Když jsem se pak vrátil, hrál jsem míček dál. Měl jsem čistou hlavu ohledně toho, o co se snažím. Najednou jsem začal trefovat míček tak, jak bych měl."

Pro Reeda přišel dlouho očekávaný titul jako na zavolanou. Vítězstvím si zajistil účast na letošním TOUR Championship a hlavně oživil své naděje na účast v letošním Presidents Cupu, když nechyběl v žádném americkém týmu od roku 2014. Studio Marvel může zdá se ohlásit nový film.

Návrat Kapitána Ameriky. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení