Garcia i Watson skončili. PGA Tour zná novou pětadvacítku

Sergio Garcia

FedEx Cup má za sebou první turnaj play off. Po The Northern Trust v Liberty National Golf Clubu v New Jersey se elitní pole 125 hráčů zúžilo na 70, kteří tento týden nastoupí do BMW Championship. Do Medinah už nepojede například Sergio Garcia nebo Bubba Watson. Ve stejnou dobu, ale na jiném místě, se zároveň rozhodlo o 25 jménech, které se do rodiny hráčů PGA Tour přidají v nové sezóně.

Garciovi uteklo druhé kolo play off opravdu těsně. Na 70. místo ztratil 22 bodů a částečně tak doplatil na to, že se minulý rok do play off FedEx Cupu poprvé od jeho založení nedostal. V této sezóně tak měl v rámci omezeného členství na PGA Tour garantovaných jen 15 turnajů.

The Northern Trust byl právě ten 15., který odehrál. Neprošel v něm cutem, a tak se z 65. místa propadl mimo postupovou sedmdesátku. Garcia si aspoň už dříve zajistil plnou kartu pro následující sezónu a vyhnul se tak loňskému výpadku. Přesto je jedním z nejznámějších jmen, pro které v Liberty National letošní sezóna na PGA Tour skončila.

Tím dalším je Bubba Watson, s Garciou další major šampion, který v sezóně 2018/2019 dohrál. Dvojnásobný vítěz Masters z let 2012 a 2014 vstupoval do turnaje s velkou nadějí na postup, když byl na 71. místě ve FedEx Cupu. Stejně jako Garcia ale neprošel cutem a místo proklouznutí do sedmdesátky se o 10 míst propadl.

To se naopak podařilo mladému Chilanovi Joaquinu Niemannovi. Ten zahrál v neděli na The Northern Trust 66 ran a v leaderboadu poskočil o 33 míst na dělené 30. místo. To mu zajistilo postup ze 74. místa ve FedEx Cupu na místo 70., což právě tak akorát stačilo.

Tak zvaně "na bublině" byl před The Northern Trust i 69. v pořadí FedEx Cupu Jordan Spieth. Sezóna PGA Tour však bude minimálně ještě jeden turnaj pokračovat i s ním, neboť skončil v New Jersey na děleném 6. místě, čímž se posunul na 44. místo ve FedEx Cupu. Tento týden pak může při dalším dobrém výkonu pomýšlet i na finálovou třicítku pro Tour Championship v East Lake.

Aktuální pořadí FedEx Cupu naleznete zde.

Prvních 25 karet na PGA Tour z 50, které jsou k mání na letošní Korn Ferry Tour, se rozdávalo po konci jejího posledního řadového turnaje, který se v neděli dohrál pod názvem WinCo Foods Portland Open.

Jeho vítěz Bo Hoag a druhý Scott Harrington jsou jedinými hráči, kteří se v Pumpkin Ridge Golf Clubu na poslední chvíli dostali do nejlepší pětadvacítky sezóny druholigového zámořského okruhu a mohou se těšit, že následující sezónu stráví na PGA Tour.

Již dříve měl návrat mezi elitu zajištěný Zac Blair, který se na PGA Tour vrátí po roční pauze, když v celkovém pořadí Korn Ferry Tour, která se během sezóny přejmenovala z Web.com Tour, obsadil 12. místo.

Dalších 25 karet je připravených pro účastníky třídílné série Korn Ferry Tour Finals, která začíná tento týden v Columbusu v Ohiu turnajem Nationwide Children’s Hospital Championship.

Startovat v ní mohou hráči do 75. místa v Korn Ferry Tour, hráči, kteří se v této sezóně umístili na 126. – 200. místě ve FedEx Cupu, a nečlenové PGA Tour, kteří získali stejně bodů jako hráči na 126. – 200. místě.

Konečné pořadí Korn Ferry Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení