DeChambeau zpytuje svědomí, Pepperell se omluvil za pitomce

Bryson DeChambeau

Ještě o víkendu neměl Bryson DeChambeau žádnou sebereflexi ohledně toho, že byl opět přistižen ani ne při pomalé, ale doslova šnečí hře. V pondělí se ale na Instagramu vyjádřil v tom smyslu, že se pokusí napravit. A s omluvou přispěchal také Eddie Pepperell, který se do něho o víkendu na Twitteru trochu nevybíravě pustil.

DeChambeau potřeboval během druhého kola The Northern Trust na třímetrový putt, který navíc nedal, přes dvě minuty, a na krátkou ránu do greenu více jak tři (VIDEA naleznete zde). Opět tím rozpoutal především na internetu vášnivou debatu o problému pomalé hry.

Sám sebe přitom po třetím kole označil za oběť honu na čarodějnice, nyní ale trochu obrátil. Buď mu to došlo samotnému, nebo mu někdo poradil, že aktuální situace zrovna nenapomáhá jeho PR.

Na Instagram tak umístil vzkaz s tím, že se pokusí polepšit. Otázkou je, jestli je to vůbec reálné, při jeho vědeckém přístupu ke hře, kdy občas řeší před svým švihem i rosný bod.

"Pomalá hra ovlivňuje kvalitu hry pro hráče i fanoušky a já vždy měl maximální respekt ke svým spoluhráčům, včetně JT (Justina Thomase) a Tommyho (Fleetwooda). Neustále se snažím zlepšovat a udělám co bude v mých silách, abych své tempo zlepšil," píše Američan v úvodu vzkazu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Slow play affects the quality of the game for both players and our fans and I’ve always had the utmost respect for my playing partners, including JT and Tommy. I’m constantly trying to improve and I will do my very best to improve my pace. Golf is my passion and livelihood. It’s my responsibility to help improve the game to be more enjoyable for all. Pace of play has been an issue for golf at all levels for a long time, and I'm committed to being a part of the solution, not the problem. I want to be a good representative of the game and the @PGATour and I looking forward to working with the TOUR and fellow players to find a solution to slow play.

Příspěvek sdílený Bryson DeChambeau (@brysondechambeau),

Nejspíše mu došlo, že už překračuje hranice, které jsou neúnosné. "Golf je má vášeň a živobytí. Je mou zodpovědností pomáhat k tomu, aby hra všechny bavila. Tempo hry je už dlouho problém golfu na všech úrovních a já jsem připraven být součástí východiska, nikoliv problému."

"Chci být dobrým zástupcem naší hry a také PGA Tour a těším se na spolupráci s okruhem a dalšími hráči, abychom našli řešení pomalé hry."

Možná by jen stačilo hrát rychleji, většině hráčů, a to i těch nejlepších na světě, to problém nedělá. Je nám však jasné, že návyky se odnaučují těžko.

DeChambeau ale nebyl jediným, kdo se v pondělí na internetu za chování z posledních dnů omluvil. Zpátečku dal také Angličan Eddie Pepperell, který si v tomto týdnu zahraje na Albatrossu D+D REAL Czech Masters.

Pepperell o víkendu označil DeChambeaua za samolibého pitomce (v angličtině Twit), což uznal, že bylo přes čáru.

"Vypadá to, že můj komentář odkazující na Brysonovu pomalou hru velmi zaujal a já bych se chtěl upřímně Brysonovi omluvit za to, že to bylo osobní a označil jsem ho za pitomce. To bylo zbytečné a neměl jsem to říkat," napsal Pepperell na TWITter.

Zdá se tak, že zbraně zase na nějaký čas utichly.

Otázkou zůstává, zda události posledních dní něco skutečně změní, nebo se pojede dál především na PGA Tour ve šnečích kolejích.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení