Spolupráce Daye s Williamsem vydržela pouhé dva měsíce

Jason Day a Steve Williams

Návrat Steva Williamse k práci kedíka měla jepičí život. Po boku Australana Jasona Daye strávil pouhé dva měsíce, po neúspěchu na The Northern Trust se rozhodli vzájemnou spolupráci ukončit.

Williams si udělal jméno po bagu Tigera Woodse, kterému pomohl k zisku 13 z jeho 15 major titulů. Poté se ale jejich cesty rozešly a Williams zamířil na šest let k Adamu Scottovi, kterému v roce 2013 pomohl vyhrát Masters.

Od září 2017 ale neměl stálého zaměstnavatele, což mohl změnit Day, který Williamse angažoval před letošním US Open. Po dvou měsících a šesti odehraných turnajích však jejich spolupráce končí.

"Rozchod se Stevem bylo společné rozhodnutí, které se nedělalo lehce. On je velký profesionál, byla to pro ně velká zkušenost, spolupracovat s kedíkem, který toho dokázal tolik jako Steve," řekl Day pro AAP. "On pracoval jen s těmi nejlepšími. Byl zde ale rozpor mezi starou školou a novou školou," naznačil Day možný problém vzájemné spolupráce.

Jak to tak vypadá, čas se nedá zastavit ani mezi kedíky a vývoj v golfu jde kupředu mílovými kroky. Day přitom nepatrně začíná ztrácet.

Když s Williamsem začal spolupracovat, byl 14. na světě. Nyní je "až" 22., což je jeho nejhorší umístění od června 2013. S Williamsem na bagu neprošel dvakrát z šesti odehraných turnajů cutem a jen jednou skončil v TOP 20, když obsadil na Travelers Champiosnhip dělenou osmou příčku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení