Golfové hvězdy už jsou v Praze, Harringtonovi nedorazily hole

Tiskovka Czech Masters

Start 6. ročníku D+D REAL Czech Masters se blíží. Kluci z plakátů v úterý půl hodiny po poledni usedli v pražském hotelu Mandarin Oriental za stoly a během tiskové konference mluvili o všem možném. Lee Westwood s Padraigem Harringtonem vzpomínali na předchozí ročníky, Ernie Els zase o tom, jak rád podruhé v životě zavítal do Prahy.

Letošní startovní pole jediného turnaje European Tour v Česku je skutečně našlapané hvězdami. Kromě již zmíněné trojice dorazí také dva hráči z TOP 50 světového žebříčku Bernd Wiesberger s Eddiem Pepperellem, nebo legendární Dán Thomas Bjorn.

"Věřím, že o tom, že se turnaj stále posouvá, svědčí, jací hráči tu vedle mě sedí, jsou tu s námi a budou hrát na tomto turnaji. Mám velkou radost, že se k nám vrátil na další ročník Pádraig Harrington, který u nás byl loni poprvé. Lee Westwood je světová ikona golfu, vítěz více než čtyřiceti turnajů a já jsem rád, že se k nám zase vrací," uvítal všechny na Malé Straně Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

I on má ale nejspíše největší radost z letošního startu Ernieho Else: "Nově zde je Ernie Els, vítěz čtyř major turnajů a velká golfová legenda. Nesmíme ale zapomínat, že ve startovní listině jsou další skvělí hráči, jako jsou třeba Bernd Wiesberger nebo Eddie Pepperell."

Tisková konference k 6. ročníku D+D REAL Czech Masters (foto: Ota Mrákota)

Pro Else se jedná o druhou návštěvu Česka, kde se v roce 2008 zúčastnil komerční exhibice. Vůbec poprvé se tak u nás ale představí na golfovém turnaji té nejvyšší světové úrovně.

"Loni jsem se na Czech Masters díval na Golf Channelu a viděl jsem, že se Pádraigovi dařilo. Už jsem v Česku byl, ale je to spousta let a nikdy jsem zatím nehrál na tomto turnaji. Když jsem dostal pozvání, tak jsem byl nadšený, že mohu přijet a zahrát si tu o titul,“ řekl Els na úvod.

Na hřiště se přitom poprvé před turnajem podívá až ve středu: "Albatross jsem zatím nestudoval, to budu zítra (během turnaje Pro-Am). Když jsem se loni díval, tak hřiště vypadalo opravdu suché, bylo krásné léto. Letos nám prší, takže to bude určitě náročné, ale snad si s tím poradíme."

Jak už legendární Jihoafričan zmínil, v minulém roce se na Czech Masters výrazně dařilo Padraigu Harringtonovi, který ještě pár jamek před koncem vedl a do poslední rány bojoval o vítězství, které mu ale nakonec vzal Ital Andrea Pavan.

"Hřiště se mi moc líbilo a celý týden jsem se cítil příjemně. Snad to letos ještě vylepším, i když nás čeká asi trochu jiné hřiště," tuší zkušený Ir, který si loni především v neděli užíval obrovské podpory fanoušků na hřišti. "Asi je to tak, že fanoušci vždy budou fandit tomu známému jménu, což jsem v té chvíli byl já. Já ale musel ocenit hru svého protivníka. Přetahovali jsme se o to, bylo to vyrovnané a ten finiš byl velmi dramatický," zavzpomínal ještě jednou na loňský ročník

Ten letošní pro něho ale nezačal úplně ideálně. Když v pondělí vystoupil na Letišti Václava Havla z letadla, zjistil, že s ním do Prahy nedorazily hole.

Pádraig Harrington během tiskové konference (foto: Ota Mrákota)

"Je to poprvé za 32 let, co cestuji po okruhu, kdy se mnou nepřijely mé hole. Mám ale informaci, že už včera v noci přiletěly, ještě jsem je však neviděl," upřesnil Harrington, který ale i tak vyrazil na Albatross.

"Přiletěl jsem z New Yorku v pondělí ráno, takže jsem měl jet lag. I když jsem neměl své hole, tak jsem věděl, že musím zůstat vzhůru. Půjčil jsem si tak nějaké a zkusil pár ran," prozradil vítěz tří majorů, který strávil na drivingu nějaký čas i s Petrem Dědkem, kterému dal pár tipů.

V dobrém rozpoložení pak do Prahy dorazil Lee Westwood, který si po děleném čtvrtém místě z The Open užil dovolenou se svou přítelkyní Helen Storey, která mu v poslední roce začala na hřišti nosit hole.

A ukazuje se to jako skvělá volba!

Od své poslední účasti na Czech Masters skončil Westy šestkrát v TOP 10, vyhrál Nedbank Golf Challenge, prestižní turnaj Rolex Series, a ve světovém pořadí se posunul na dostřel elitní padesátce. 

"Myslím, že to je mým novým kedíkem, támhle vzadu stojí," usmál se Westwood. "Jsem ve věku, kdy v některých týdnech jsem konkurenceschopný, ale jindy jsou ti mlaďoši lepší. Já si vybírám hřiště, která chci hrát. Poslední rok se mi dařilo, vyhrál jsem turnaj Rolex Series v Sun City, skončil jsem dělený čtvrtý na The Open, takže se zdá, že mám dobrou formu," vrátil se poté k úspěšnému období.

Tisková konference k 6. ročníku D+D REAL Czech Masters (foto: Ota Mrákota)

A v čem je mu jeho přítelkyně Helen na hřišti takovou oporou? "Je skvělou psycholožkou, takže v této oblasti mi velmi pomáhá. Já velmi rád sleduji fakta, statistiky, vzdálenosti, odkud fouká vítr… Tato čísla si zjistím sám. Ale když jde o to, aby mě někdo povzbudil, tak to ona přesně umí a v přesný část podpoří. A když hraji špatně, tak mi večer neuvaří."

Na Albatrossu si už také připsal jedno TOP 10, když před dvěma lety skončil dělený devátý. Jak by vlastně hřiště ve Vysokém Újezdu popsal? 

"Líbí se mi, má velmi dobrý finiš. Šestnáctka je skvělý třípar, čtrnáctka excelentní čtyřpar a osmnáctka je také báječná. Změny, které na hřišti v posledních letech udělali, jsou skvělé. Ten redesign se povedl," pochválil Westwood práci lidí na Albatrossu.

A na co se nejvíce těšil do Prahy? "Když mě vidíte, jak jsem velký, tak je to samozřejmě jídlo. Rád zde chodím do restaurací a Praha je samozřejmě jedno z nejhezčích měst na světě. Co by se tu člověku mohlo nelíbit."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení