Skvělé rány i peníze pro školu. Show na Vltavě ovládl "Tým Pieters"

Raiffeisenbank exhibice na Vltavě 2019

Šestý ročník D+D REAL Czech Masters oficiálně začal úterní tiskovou konferencí na Malé Straně v hotelu Mandarin Oriental, odkud to měly největší hvězdy turnaje jen kousek ke kotvišti lodi, která vyplula vstříc Raiffeisenbank exhibici na Vltavě.

Na palubě se k Erniemu Elsovi, Leemu Westwoodovi a Pádraigu Harringtonovi přidaly další velké hvězdy turnaje European Tour, konkrétně Thomas Pieters, Haydn Porteous, Adrian Otaegui a domácí borci Stanislav Matuš a Filip Mrůzek.

Těchto osm hráčů se stalo kapitány čtyřčlenných družstev, v nich kromě nich soutěžili v chipování na ponton s greenem také zástupci dvou partnerů turnaje a vybrané golfové mládí z projektu České golfové federace Se školou na golf.

Někteří z účastníků už to zažili v předchozích ročnících, jiní, jako Ernie Els, to zkusili poprvé letos. Trefit se z plovoucí lodě na plovoucí ponton co nejblíže k tyči byla velká výzva. Zatímco na hřišti je vše pevně na svém místě, tady byly odpaliště a cíl v neustálém pohybu.

Všichni se s tím ale vyrovnali se ctí a snažili se svému týmu uhrát co nejvíce bodů. K vidění byly skvělé rány. Trefení pontonu bylo za tři body, užšího kruhu na pontonu pak za pět. Hrálo se o 20 000 korun na golfové využití pro školu, která vyslala do exhibice svého zástupce.

Radovala se Daniela Vaníková z týmu Thomase Pieterse, a to naprosto po zásluze, protože ona sama přinesla svému družstvu osm bodů, což bylo ze všech dětských účastníků nejvíce.

Vítězný tým Raiffeisenbank exhibice na Vltavě 2019

Sám kapitán Pieters přinesl plný počet 10 bodů, stejně jako další člen vítězného týmu Aleš Libecajt, generální sekretář České golfové federace.

Na jeho výkonu bylo kromě přesnosti jeho ran sympatické, že se kromě profesionálů jako jeden z mála, ne-li jediný, z účastníků nezdržoval před svými pokusy cvičnými švihy.

Největší aplaus podle očekávání vyvolal Els, který si až na vyvýšeném odpališti uvědomil, že vlastně nemá čím hrát, a dožadoval se hole. Z přítomného dobře se bavícího osazenstva exhibice se jí dočkal. Prohlédl si jí, lehce pokýval hlavou, a pak s ní bez problémů trefil dvakrát střed.

Fanoušci, kteří se nejen na Else přijdou od čtvrtka do neděle podívat na Albatross, se mají rozhodně na co těšit.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení