Čtvrteční naděje zhasly. Kořínek je zklamaný, Bareš už se těší k profíkům

Aleš Kořínek

Dva z Čechů z dopoledních flightů v pátek bojovali na D+D REAL Czech Masters o cut. Když dohráli, věděli, že pro ně domácí turnaj European Tour s velkou pravděpodobností hraničící s jistotou skončil. Pro amatéra Jakuba Bareše šlo hlavně o nabírání zkušeností. Aleš Kořínek to spíš vnímal jako další promarněnou příležitost.

Bareš s Kořínkem byli po 1. kole nejvýše postavení Češi, když zahráli 70 ran. První zahrál v pátek 73 ran (+1), druhý 74 (+2). V době dohrání to pro Bareše znamenalo ztrátu jedné rány na cut, pro Kořínka dvě.

Dalo se tušit, že pokud se na Albatrossu výrazně nezhorší podmínky, zůstanou oba pod hranicí postupu. Bareš opravdu jen těsně. A tak oba brali své působení na Czech Masters za ukončené.

"Mrzí mě to. Dneska nepadaly putty, bylo to spíš o záchranách a nevyužíval jsem šance. Jsem spokojený, že jsem skončil pod parem s výsledkem mínus jedna, ale dneska spokojený nejsem," hodnotil Bareš, který aspoň na závěr proměnil dlouhatánský putt do birdie.

To mi opravdu zvedlo náladu, protože to bylo přesně to, co mi dnes chybělo,“ řekl Bareš, který se velmi brzy plánuje sám stát profesionálem.

Kdy to bude?

"Asi tak příští měsíc. Mám po škole, ale ještě budu studovat dálkově na magisterském studiu v Praze Sportovní managment na FTVS, ale už bych chtěl k tomu hrát profíky. V Americe jsem studovat také sportovní management a marketing. Tady mi to uznali, takže nastupuji rovnou."

Jakub Bareš ve 2.kole D+D REAL Czech Masters (Foto: Ladislav Adámek)

Jinak si ale Bareš celý turnajový týden na European Tour velmi užil. "Byla to paráda, bavilo mě to a inspirovalo. Chci si to zkusit," těší se na přechod k profesionálům? A jaké budou jeho první kroky po ukončení amatérské kariéry?

"Ještě nevím, nespíš budu hrát Q-School na Pro Golf Tour, ale ještě jsem nad tím nepřemýšlel. Vypadá to ale, že spíš skončím sezónu a připravím se na profíky."

Kořínek se o cut snažil bojovat do poslední jamky, ale stejně jako před dvěma lety mu to na něj opět o kousek nevyjde.

"Po včerejšku jsem tajně doufal, že bych to už tady mohl zlomit, a i dneska to tak chvílemi vypadalo. Tedy kromě začátku, to jsem spíš bojoval. Pak jsem si říkal, že by to šlo. Na posledních jamkách začalo pršet, bylo to nepříjemné, ale dneska jsem si to prohrál sám," vyprávěl.

Aleš Kořínek s kedíkem Vlastimilem Vidličkou ve 2. kole D+D REAL Czech Masters (Foto: Ladislav Adámek) 

"Nechat si na posledních čtyři pět jamek dvě birdie je prostě těžké. I když se mi to na 16 podařilo, a to tu jamku moc nemusím, tak bohužel," povídal bývalý ligový fotbalový brankář, který se na dráhu profesionála vrhnul teprve ve 30 letech.

I na Albatrossu mu dělal kedíka kamarád z fotbalu a bývalý spoluhráč Vlastimil Vidlička, někdejší mládežnický reprezentant, který dva roky oblékal i dres Sparty. Byl to on, kdo Kořínka přilákal před lety ke golfu.

"Můj caddie mě přilákal k hodně věcem," smál se Kořínek. "Ale známe se přes 20 let. Přesně ví, kdy má mlčet a kdy m á něco říct, a hlavně ví, co má říct. Kolikrát stačí se na sebe jen podívat a víme, co si já o něm, nebo on o mě myslí," popsal Kořínek na závěr blízký vztah se svým kedíkem, se kterým však na vytoužený cut na Czech Masters opět nedosáhl.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení