Runda za 2 hodinky. Dánský rychlík proletěl Albatrossem

Jeff Winther

Zatímco jiní teprve zasedávali ke stolu, aby se před hrou nasnídali, Jeff Winther už podepisoval skórkartu po dohraném kole. Dánský rychlík doslova prolétl Albatrossem ve třetí rundě Czech Masters, když mu na osmnáct jamek stačily pouhé dvě hodiny a tři minuty.

Na Winthera zbyl pro třetí kolo Černý Petr. Vzhledem k tomu, že cutem Czech Masters prošlo 71 hráčů, byl to právě on, kdo se musel vydat na hřiště bez spoluhráče. Jen s kedíkem a zapisovatelem ve čtvrt na devět.

Prázdný Albatross mu tedy připravil výzvu. "Po hodně špatném začátku jsem si řekl – pojď rychle a pod par," napadlo Dána po pokaženém úvodu, v němž zapsal bogey na dvojce, ale hlavně devět ran na čtyřparové čtyřce.

Od té chvíle po hřišti uháněl. Střídavě rychlým krokem a klusem se přemisťoval z greenů na odpaliště a po fairwayích. "Na rekord jsem nemyslel. Chtěl jsem být jen co nejdřív pryč," prozradil nám po konci kola před půl jedenáctou dopoledne.

"Když hrajete sami a nemáte nikoho před sebou, je možné všechno. Kdybych to tak nezkazil na té čtyřce, snadno bych se dostal pod dvě hodiny," tuší Dán, kterému se v posledních letech na Czech Masters daří.

Před třemi lety skončil sedmadvacátý, o rok později ještě o dvě příčky výše a loni dokonce dosáhl na top 10, když obsadil deváté místo.

Letos však na desítku rozhodně nedosáhne. Sobotní kolo si herně protrpěl, dohrál za 79 ran a přišel o šanci na další skvělé umístění z českého podniku European Tour.

"V poli jsem hrál docela dobře, ale letos tu nejsem schopný zaputtovat. Minul jsem i několik krátkých puttů, to je příběh letošního turnaje. Mrzí to," smutnil.

Jako sám voják v poli se ocitl Winther na turnaji European Tour poprvé. A stejnou zkušenost by nerad opakoval. "Ani nevím, jak to popsat. Jste ve vlastní bublině, ale je to takové divné. Najednou vám ani nepřijde, že hrajete turnaj," přibližoval.

Sto devadesát čtyři centimetrů vysoký Dán odcházel z greenu osmnácté jamky v 10 hodin a 18 minut, tedy dvě hodiny a tři minuty po svém startu. Rychle podepsal skórkartu a už vyhlížel Players Lounge, kde se hráči stravují.

"Dám si snídani číslo 2, pak oběd, poté oběd číslo 2. A taky zamířím do města, žádné konkrétní plány ale nemám," řekl a nezapomněl stejně jako jeho soupeři pochválit resort za skvěle připravené hřiště.

"Je nádherné, obvykle tu hraji i dobře. Letos to ale není můj rok."

Rychlík Jeff Winther by i v závěrečném kole hrál sám, kdyby nebyl diskvalifikovaný Korejec Soomin Lee. Takto se počet hráčů zredukoval na 70 a tudíž byl Dánovi přisouzen Angličan Matthew Nixon.

S ním už tak rychle hřiště neproletí. Přesto je jeho sprint ve třetí rundě obdivuhodný. A co by vzkázal známému pomalému hráči Brysonu DeChambeaovi?

„Pospěš si!“

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení