Souboj klubů na Czech Masters ovládly jasně Hodkovičky

Souboj klubů 2019

​Výrazně příznivější počasí, než při loňském premiérovém ročníku Souboje klubů, čekalo letos na Czech Masters na amatérské hráče na sedmém odpališti, které jim patřilo po odehrání všech sobotních flightů. Deset dvoučlenných týmů reprezentujících české golfové kluby předvedlo parádní rány, ty nejlepší ale přiletěly na green "z Hodkoviček".

I když by stačila jedna přesná rána, Tomáš Hlas s Hynkem Grohem nechtěli nic riskovat. A tak prvně jmenovaný poslal na green jeden ze svých tří pokusů na 1,6 metru od jamky, druhý jen o metr a šest centimetrů dál. Oba dva díky tomu byli lepší než všichni ostatní hráči.

Jakou hůl si na ránu dlouhou 142 metrů vybrali? "Byla to osmička fade," prozradil Tomáš Hlas, který vítězstvím oslavil své sobotní 24. narozeniny. "Ono to s tím návrtem ani jinak hrát nejde," potvrdil jeho slova Hynek Groh, který však pochyboval, že sáhli po optimální holi: "Bohužel jsme si oba vzali osmičku jako nejkratší hůl, možná to mohla být i kratší plná devítka, ale dobře to dopadlo."

Může to vypadat trochu jako rouhání, když oba dva předvedli skvostné rány do těsné blízkosti jamky, za které by se nestyděli ani profíci hrající hlavní turnaj.

Ale spíše to odráží kvalitu startovního pole, jaké se na letošním Souboji klubů sešlo. O většině ran se totiž dalo říci, že byly povedené. Jen pět hráčů neskončilo na greenu, ale pokaždé míčky nebyly až tak daleko. Není se co divit, vždyť se většinou jednalo o hráče extraligových či ligových týmů.

A to byl i případ Hodkoviček, které už v týmu s Tomášem Hlasem a Hynkem Grohem dokonce slavily extraligový titul. "S Hynkem hraji v Hodkovičkách v našem extraligovém týmu už několik let. Společně jsme se dostali z první ligy do extraligy, hrajeme spolu, trénujeme spolu," prozradil Hlas, že se pro Souboj klubů nejednalo o nahodilé spojení dvou hráčů.

Jeho slova potvrdil také Groh: "Jsme spolu už hrozně dlouho v týmu, takže si myslím, že jsme dobří parťáci. Hráli jsme spolu už i foursomy, podporujeme se. Netušil jsem, jestli dostanu šanci hrát i po tom nepovedeném minulém roce. Pak mi ale Tomáš zavolal, že do toho jdeme, že to musíme napravit a vyhrát. Povedlo se."

Na druhém místě skončila kácovská Panorama, a to díky přesné ráně svého ředitele Tomáš Malce, který vytvořil tým s Roberte Fikarem. Třetí místo obsadila liberecká Ypsilonka, jejíž zástupce Dominik Pietschmann poslal míček o pět centimetrů blíže jamce než František Exner z Poděbrad a o sedm než Josef Karas, který reprezentoval Českou golfovou federaci.

Souboj klubů je naplánován i na sedmý ročník D+D REAL Czech Masters. Uvidíme však, zda se nedočká změn. I letos totiž hráči hráli ze žlutých odpališť a často vyslovovali během soutěže přání, zahrát si stejně jako profíci z černých. Tak uvidíme, jestli se jim přání za rok vyplní.

Stupně vítězů

1. GC Hodkovičky
Tomáš Hlas 1,60m
Hynek Groh 2,66m

2. Panorama GC
Tomáš Malec 2,76m
Robert Fikar –

3. GC Ypsilon
Dominik Pietschmann 5,92m
Michael Bohin 12,60m

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení