Češky cut na úvod Q-School LPGA nedaly a v kvalifikaci končí

Kristýna Napoleaová

Nejkratší možné trvání měla letos cesta za snem v podobě postupu na LPGA pro profesionálku Šideri Váňovou a amatérku Kristýnu Napoleaovou. Obě dvě skončily už po třech kolech první fáze Q-School, když neprošly cutem do kola finálového.

Nepříjemné to je především pro Váňovou, které hrozí, že svůj americký sen přestane snít hned po první sezoně. V Q-School si totiž neuhraje pořádnou kartu ani pro Symetra Tour, na které jí po devíti odehraných turnajích patří v celosezónním pořadí až 135. místo.

Aby získala alespoň kartu kategorie L, musela by se posunout mezi nejlepších 125 hráček sezony. Alespoň částečný status na okruhu si sice udrží ziskem karty poslední kategorie N pro hráčky, které odehrály tři kola v první fázi Q-School, ale s tou nemá prakticky šanci odehrát jediný turnaj. Navíc bude v dané kategorii velmi nízko.

Se skóre +16 totiž skončila deset ran za hranicí cutu, kterým prošlo v Kalifornii do finálového kola 151 hráček. Amatérka Kristýna Napoleaová (na snímku) dohrála o jednu ránu lépe.

Ani jedna se tak neměla šanci dostat nejen do cutu, ale především mezi hráčky do 95. místa, které si zajistí postup do druhé fáze. Na to by momentálně stačilo před finálovým kolem skóre +3.

Druhá fáze Q-School se bude hrát od 12. do 17. října na Floridě a nejspíše do ní zasáhne také Karolína Vlčková, pokud neprožije zázračný konec sezony na Symetra Tour. Zatím je v Order of Merit na 112. místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení