Slzy štěstí nové královny z Karlštejna. Je to šok, přiznala

Carly Booth

Dlouhých sedm let si musela počkat na svůj třetí titul na Ladies European Tour v kariéře. A i když přišel na turnaji spolupořádaném s nižší sérií LETAS, Skotka Carly Booth z něho měla maximální možnou radost. A přímo na Karlštejně to dávala najevo, své emoce neskrývala.

S rukama v dlaních opouštěla závěrečný green, v tu chvíli ji emoce pořádně přemohly poprvé. Vzlykala nahlas, nešlo to utišit. A ve šťastném pláči pokračovala také u zapisovatelů, kde podepisovala své vítězné skóre.

A když už své emoce uklidnila a vrátila se do normálu, vše se opakovalo, když měla předstoupit před kameru na rozhovor. "Dejte mi minutku," prohodila k novinářům a se slzami v očích zmizela v klubovně.

Z té se už vrátila vyrovnaná, a také, jak všechny dámy určitě pochopí, upravená. Přeci jen vyprávět světu o svém dalším vytouženém golfovém vítězství s rozmazaným make-upem nechcete.

"Celým tím dnem jsem naprosto ohromená. Hrála jsem dobrý golf, ale musela jsem ve finálovém kole opravdu máknout. Jsem velmi šťastná," přiznala dojatě 27letá Skotka opět se třpytem v očích.

Carly Booth vítězství na Karlštejně oplakala (foto: Ladislav Adámek)

Když před deseti lety přestoupila k profesionálkám, byla jí předpovídána velká golfová budoucnost. Jako amatérka zářila a přepsala řadu rekordů. Třeba ve čtrnácti si připsala první start na profesionálním turnaji, když na domácím Ladies Scottish Open skončila třináctá!

Svého času byla nejen nejlepší juniorkou ve Skotsku, ale i v celé Evropě. A po přestupu k profesionálkám se zdálo, že bude ve vítězném tažení pokračovat, když si v roce 2012 připsala ještě ve svých devatenácti letech první dva tituly na LET. První přišel doma ve Skotsku, druhý ve Švýcarsku.

Jenže pak se něco zaseklo.

Další posun nenastal, kariéra mladé Skotky stagnovala a čím dál více se o ní mluvilo spíše s ohledem na její krásu než na výsledky. To, když třeba nafotila nahé fotky pro magazín Sports Illustrated.

Letos ale přišel zlom. Poprvé od roku 2012 si připsala více než jedno umístění v TOP 10, konkrétně čtyři. To čtvrté přišlo před dvěma týdny na pro ni osudovém ASI Ladies Scottish Open a naznačilo, že konec sezony by mohl být pro Booth pozitivní. Nyní už víme, že je.

Na karlštejnském Tipsport Ladies Czech Open vyhrála se skóre -9 o ránu před čtveřicí hráček na druhém místě. O svém triumfu rozhodla po hodně divokém kole zachráněným parem na posledním greenu, když její konkurentka Finka Sanna Nuutinen nevyužila skvělou šanci na birdie.

"Dnešek byl jako na horské dráze. Začala jsem autem na prvním týčku a byla tři nad po čtyřech jamkách," rekapitulovala své finálové kolo vítězka. "Musela jsem to vydřít. Zahrála jsem hodně birdie, ale pak dvě bogey. Nakonec ale přišla dvě birdie a par na závěr," kroutila hlavou Booth.

Jako by nemohla uvěřit nejen tomu, že konečně vyhrála, ale ani průběhu finálového kola, po jakém se tak stalo.

Aut na pětiparové jedničce znamenal bogey, které zapsala také na trojce a čtyřce. V tu chvíli opustila přední příčky, na které se vrátila pěti berdíky na jamkách 5, 7, 9, 11 a 13. Jenže pak přišla z ničeho nic další dvě bogey (14, 15) a znovu pád, který však zastavila a zpět nahoru se vyšplhala dalšími dvěma birdie na 16 a 17. A příběh poslední jamky už znáte.

Carly Booth po vítězném puttu na posledním greenu (foto: Ladislav Adámek)

"Je to sedm let, takže to je pro mě trochu šok. Nevěděla jsem, jaké bude vítězné skóre, vlastně jsem nevěděla nic ohledně pořadí," prozradila Booth, která si za vítězství připsala 19 200 eur (zhruba půl milionu korun).

Především si ale připomněla, jaké to je vítězit. A podle všeho v zemi, kterou má i díky předešlým turnajům LET velmi ráda: "Měla jsem několik dobrých výsledků v České republice v Pro-Amech a vyhrát zde turnaj pro mě znamená vše. Znovu zvítězit po sedmi letech je prostě báječné."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení