Další mladé eso členem PGA Tour. I Hovland už má kartu

Viktor Hovland

Už i Viktor Hovland má zajištěnou svou kartu na PGA Tour pro následující sezónu. Norské kometě to trvalo sice o něco déle než jeho spolužákovi ze školy Matthewovi Wolffovi, nebo Collinu Morikawovi, další nastupující hvězdě, ale i on si nyní může plánovat svůj život profesionála na elitním světovém okruhu.

Bývalý šampion US Amateur byl uchazečem o kartu již od června, kdy se stal profesionálem. Ale jen sledoval, jak si ji rovněž čerství profíci Wolff a Morikawa sami rychle zajišťují svými vítězstvími na turnajích. Jeden vyhrál 3M Open na začátku a druhý Barracuda Championship na konci července.

Hovland se vítězství nevíce přiblížil na posledním řadovém turnaji sezóny Wyndham Championship, kde skončil čtvrtý, tři rány za vítězem. Kartu by mu zajistilo i nejhůře dělené druhé místo, ale na to mu chyběly dvě rány.

A tak si jednadvacetiletý rodák z Osla nezajistil kartu ani skrz vítězství, ani nezískal dostatek nečlenských bodů ve FedExCupu, aby si uhrál členství na PGA Tour od příští sezóny. Tah na branku tím ale neztratil.

"Mám pocit, že hraji každý týden lépe a lépe. Vždyť tohle je můj nejlepší výsledek z pěti odehraných turnajů," pravil po Wyndham Championship. "Musím v tom pokračovat i během Korn Ferry Finals a snad se mi ji podaří získat," dodal. A jak řekl, tak udělal.

V prvním ze tří finálových turnajů nižší zámořské série skončil na děleném 11. místě a ve druhém na děleném druhém. Na Albertsons Boise Open sice neudržel vedení po třech kolech, ale i tak se v bodovém pořadí Finals posunul na třetí místo a už před posledním turnajem má zajištěnou jednu z 25 karet na PGA Tour, které jsou ve hře.

Úplně vyhráno ale ještě nemá. Na rozdíl od Wolffa a Morikavy, kteří budou mít plnou kartu díky svým vítězstvím, Hovlandova karta je zatím v kategorii, která automaticky nezajišťuje start na všech turnajích. Záležet bude na sezónních reshufflech.

V posledním turnaji Korn Ferry Tour Finals si ji ale může ještě vylepšit. Bude tak záležet na každém birdie, které Hovland tento týden v Indianě uhraje, aby si vylepšil své postavení v priority rankingu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení